Vodafone má nové tarify pro seniory a zdravotně znevýhodněné

15

Vodafone dnes představil nové mobilní tarify pro seniory a držitele průkazů ZTP. Obě skupiny zvýhodňoval již dřív, upravená nabídka je ale ještě atraktivnější. Lidé nad 60 let mohou za 299 Kč získat 250 volných minut, neomezenou porci SMS, 1 GB dat a slevu 500 Kč na nákup nového mobilu. Ještě včera stál Tarif 60+ sice jen 277 Kč, ale obsahoval pouze 100 minut, 250 MB a byl bez volných SMS.

Společnost Vodafone v červnu představila svůj cíl: posilovat pouto mezi lidmi pomocí moderních technologií. Dalším krokem k představenému cíli je dnešní výrazné zlepšení nabídky pro osoby starší 60 let a pro zdravotně znevýhodněné. Změny přicházejí symbolicky od 1. října, na který připadá Mezinárodní den seniorů,“ uvádí operátor v tiskové zprávě.

Osoby starší 60 let mohou též za 399 Kč měsíčně získat základní osmipalcový tablet se 4 GB dat. Po splacení tabletu (za dva roky) se budou platit už jen data za 249 Kč.

Tarify pro ZTP

Držitelé průkazů ZTP mohou získat také čistě datový tarif určený pro tablety či modemy do počítače. Za 249 Kč obsahuje 60 GB dat o rychlost 8/4 Mb/s. Běžní uživatelé musí za stejnou nabídku platit 449 Kč.

TIP: Vodafone již nabízí internet od UPC. V tarifech jej spojí s mobilními službami

Zdravotně znevýhodnění občané si mohou sjednat také tarif za 550 Kč měsíčně, který obsahuje neomezené volání i SMS, 1000 volných minut do zahraničí a 10 + 10 GB dat. Těch druhých deset je jako bonus, který lze aktivovat v aplikaci Můj Vodafone. Operátor umožňuje data sdílet i s dalším zařízením (např. SIM v tabletu), ale účtuje si za to 99 Kč měsíčně. Až do včerejška operátor nabízel obdobný tarif s 10 + 2 GB za 540 Kč.

A nakonec stejný tarif jako pro seniory (250 minut + 1 GB) mohou držitelé ZTP získat za ještě výhodnějších 229 Kč. Ve všech případech platí, že se uživatelé musí uvázat na dva roky. Od příštího roku ale úvazky nebudou takovou přítěží.

Srovnání tarifů pro seniory a ZTP
Tarif 1 Tarif 2 Tarif 3 Tarif 4
cena 299 Kč 229 Kč 550 Kč 249 Kč
pro 60+ ZTP ZTP 60+, ZTP
volání 250 minut, pak 3,49 Kč / min 250 minut, pak 3,49 Kč / min neomezeně
SMS neomezeně neomezeně neomezeně
data 1 GB 1 GB 10 + 10 GB 60 GB
bonus 1000 minut do zahraničí

Zdroj: Vodafone

Vodafone má nové tarify pro seniory a zdravotně znevýhodněné
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.5%) 16 hlasů

15 KOMENTÁŘE

 1. Jen další diskriminace (na základě nedostatečného věku, zdravotního nepostižení). Ještě by mohli přidat diskriminaci na základě absence státem schváleného svazku nebo nedostatečného množství potomků.

  • taxe popláceme po ramenou, jaxme jim to pěkně nandali a šup zaparkovat na to velkým místě hned u vchodu, co má namalovanej obrázek s vozejčkem – to je všude naše místo, jenom kompenzujeme diskriminaci

   a vůbec, dyk jenom berou tvoje těžce (ne)zaplacený daně – do nich, to víš že jo

   • Každý by si na sebe měl vydělat. Vždy… Vždy!!! Je to smutné a nehumnánní, ale evoluce je chladnokrevně racionální a neúprosná. Když chci od někoho pomoct? Tak zdvořile (___zdvořile!!!___) poprosím a automaticky nečekám, že je prosba kladně opětována. Nezávisle na jakýkoliv můj hendikep. Na kladnou odpověď nemá nikdo (!!!nikdo!!!) nárok… Nárok totiž dnes není na nic… Nárok je nejvýše na úrovni dobrovolnosti/dobrosrdečnosti. Nikdo si nemůže nic vynutit. Kdo si vynucuje, ať utře…

    Takže?…. :-/ Nechť evoluce kosí málo přizpůsobivé a zvýhodňuje více přizpůsobivé. Bohužel to k tomu vždy, i přes náš humánní postoj, dospěje .

    P.S. Možná to je procitnutí, ale tak evoluce vždy fungovala…

  • Pokud to bylo míněno na mě (diskuzní vlákno na můj příspěvek nenavazuje), tak chápu, že evoluce (racionální vývoj skutečností) mě eliminuje. Takový vývoj je očekávatelný… Jako jedinec v populaci jsem byl eliminován… A tak to má, podle evoluce, být… Schopnější jedinci přežijí, méně schopnější nikoliv…

     • 🙂 Ten článek je o pomoci seniorům a tělesně postiženým, proč sem pletete evoluci ! Tělesně postižený se může stat každý kdykoliv a kdekoliv žádné schopnosti nikoho neochrání ! Howgh

      • Pouze upozorňuji na diskriminaci těch, kteří do této skupiny nepatří. Tato diskriminace je všude na mnoha úrovních. Konkrétně u telefonních tarifů se to hodí i operátorovi, protože tím si segmentuje trh a má díky tomu větší příjmy.

       Operátor snad má náklady úplně stejné, ať do telefonu mluví důchodce nebo pracující člověk bez ZTP.

       Dokonce jsem byl svědkem absurdní situace, kdy rodinné vstupné 2+3 bylo levnější než pro dva dospělé a pokladní odmítala prodat rodinné, když kupující neukázal dítě.

      • Teda Vy jste nezmar, a co třeba studenti dostávají slevu na sw hw už léta, a mnoho dalších třeba pří narození dítětě atd, to bude asi závist nebo co. To další jste si napsál sám. Tento rozhovor ukončuji Vy se chete jen hádat !

      • evidentně uvádíš argumenty pro něco úplně jinýho
       seš prostě borec

      • Pozitivní diskriminace menšiny na úkor (snad ještě?) většiny. Něco se ti na tom zdá nespravedlivého? Za mříže s tebou, s asociálem…