Vodafone zdražil legendární tarif Odepiš. Zákazníkům se to nelíbí

0

Oskar přišel v roce 2000 s tarifem, který prošel několika názvy i zlevněními. Nakonec dostal název Odepiš, protože byl k tomu jako stvořený. Měl drahé hovory, ale velmi výhodné SMS do vlastní sítě a poměrně levné zprávy do ostatních sítí. Od roku 2010 si jej už nemůžete pořídit, ale díky jeho vlastnostem jej stále hodně lidí používá. Proč? Třeba do zabezpečovacích zařízení, které majiteli odesílají SMS.

  Do 19. 6. Od 20. 6.
paušál 12 Kč 49 Kč
volné minuty to vlastní sítě 40 400
volání do vlastní sítě 7,26 Kč
volání do ostatních sítí 12,10 Kč
SMS do vlastní sítě 0,43 Kč
SMS do ostatních sítí 1,82 Kč
MMS 4,54 Kč

Od 20. 6. bude tarif zase pozměněn. Dosud stál 12 Kč měsíčně a obsahoval 40 volných minut do vlastní sítě. Podle nového ceníku bude stát 49 Kč měsíčně, ale za to zákazníci dostanou 400 volných minut do vlastní sítě. Vodafone to vydává za výhodu, ale fanouškům na Facebooku se úprava nelíbí. Jeden příklad za všechny.

 

Karel Janák: Vážený Vodafone, toto je sebevražedná akce a vy to dobře víte. Likvidujete zajímavý tarif. K čemu je 400 minut do vlastní sítě, kdy je dneska 150 virtuálů? Férové jednání by bylo, možnost si například v samoobsluze přepnou na tento tarif nebo si zachovat starý. Jinak je jasné, že většina uživatelů se vám na tento tarif vyprdne.

Vodafone: Karle, my jsme především nechtěli tarif Odepiš zrušit, takže jsme hledali možnost, jak ho zachovat i dále. Rozumím tomu, že pro některé zákazníky byla nejdůležitější cena. Na druhou stranu, navýšení není tak vysoké a získáte za to 10x víc volných minut než teď.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Když si vezmu, kolik let je nějaké rozpoznávání řeči ve Windows a čeština pochopitelně nic, pravděpodobně se nevyplatí, tak je mi jasné, že se s Ms. Cortanou česky asi nedomluvíme, tedy dokud Seznam nekoupí Microsoft – jenže on koupí spíš Google, že… 🙂