Volání přes Gmail uspělo, první den přes milion hovorů

0

Minulý týden spustil Google pro všechny Američany funkci volání pomocí Gmailu. V boxíku s chatem se jim objevila nová ikona „Call phone“ s vyskakujícím číselníkem, kterým mohou zavolat na libovolné pevné i mobilní číslo – do USA a Kanady dokonce zdarma. Google by chtěl konkurovat především službě Skype Out, která taktéž dokáže přes VoIP ústředny komunikovat s běžnými linkami. Jenže na rozdíl od Skypu je zatím blokována pouze pro zámoří.

Gmail Voicezdroj: Blog Gmail

Google se pochlubil, že během prvních 24 hodin uskutečnil přes jeden milion hovorů. Gmail využívá asi 190 milionů uživatelů, Skype přes půl miliardy. Masovému rozšíření služby by pomohla speciální aplikace pro Android a hlavně nasazení i na dalších trzích. Kdyby stejně tak rozšířili i funkci Voice, stačilo by všem jen dostupné W-Fi, či neomezený paušál pro mobilní data. Drahé hovory a nesmyslný roaming by tak mohly konečně zmizet.

Zdroj: Twitter (Google)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tohle je moc, to jsou s prominutím koko**. To kdyby si u nás dal někdo nárok na slovo KNIH. To by se potom stát s jeho tisíci knihovnami nedoplatil. A to nemluvím o knihkupcích, kteří by zkrachovali.
    Nechápu jak si může takovejhle gigant udělat negativní reklamu.