Volání, SMS i internet zlevní. Europarlament schválil další regulaci roamingu

0

Návrh skupiny poslanců a Rady ministrů na zlevnění roamingu včera úspěšně prošel hlasováním v Evropském parlamentu. Dne 1. července 2012 dojde k první cenové regulaci služeb, tak pak bude následovat každý rok až do léta 2014. V roce 2014 bude navíc možné vybrat si pro roamingové služby vlastního operátora. Nově přibude i cenový limit pro data.

Během června budou muset nová ustanovení ještě jednotlivě schválit členské země EU. Vzhledem k tomu, že se jejich zástupci podíleli na vypracování aktuálního znění, neočekávající se žádné průtahy.

 

O veškerých změnách jsme už detailně informovali v březnu, proto si určitě nezapomeňte přečíst starší článek. Zde jen pro úplnost, jak budou vypadat maximální ceny v příštích letech.

Maximální ceny pro spotřebitele (bez DPH)


Stávající 1. 7. 2012 1. 7. 2013 1. 7. 2014
data (MB) 70 centů 45 centů 20 centů
odchozí hovory (min) 35 centů 29 centů 24 centů 19 centů
příchozí hovory (min) 11 centů 8 centů 7 centů 5 centů
SMS 11 centů 9 centů 8 centů 6 centů

Propojovací poplatky mezi operátory (bez DPH)


Stávající 1. 7. 2012 1. 7. 2013 1. 7. 2014
data (MB) 50 centů 25 centů 15 centů 5 centů
hovory (min) 18 centů 14 centů 10 centů 5 centů
SMS 4 centy 3 centy 2 centy 2 centy

Zdroj: EU

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Kedy sa asi začnú predávať notebooky s predinštalovanými Windows 8? Aby som vedel do kedy mám čas kúpiť si notebook na univerzitu, lebo potom by som si už musel vyberať spomedzi tých bez OS.

 2. Já mám na PC Windows 8 consumer preview od doby vydání a vždyť je to ovládání myší úplná balada. Jasně. Na notebooku s touchpadem to asi moc nepůjde, ale myslím si že do finální verze na tom zapracují. (MUSÍ)

   

  Neříkám, že jsou Windows 8 skvělé a že určitě stojí za koupi oproti Windows 7. ale rozhodně si nadávky nezaslouží. Proč?

   

  Je neuvěřitelně rychlý (Tohle od Win přesně chci), Metro Start (No bóže. Tak je to přes celou obrazovku, ale za to mnohokrát přehlednější. Není to mini nabídka Start. Teď je to plocha Start, která je výchozí při spuštění počítače. Znova proč? No kvůli přehledu nových událostí:Maily, Facebook, počasí, zprávy … (Vždy stačí kliknout pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu a ejhle, je tu naše stará odlehčená nabídka Start)

   

  (Na Plochu Start vždy přepnu, jdu-li od počítače abych měl pak vždy přehled o tom, co je nového )

   

  Další otázka. Nechtěli jste nikdy mít ve Windows itegrovanou aplikaci na Maily, počasí, Facebook atd? Když to Microsoft uživatelům nabídne, tak najednou ne e 😀

   

  Sice je to fullscreen aplikace, kde se opravdu s funkčností vracíme k Win 1. Ale no tak si dám ten mail na levou čtvrtinu obrazovky a na pravou Desktop a při nějaké práci mohu ten mail psát. Beru ty Metro aplikace, JEN jako aplikace. Ne jako programy na Desktopu.

   

  Já nevím. Jako celkově já jsem spokojen a když si sednu k Win 7, tak se divím, proč mi nevyjíždí Cham bar, na který jsem už zvyklý z Win 8 😀 .

   

  Abych to shrnul. I když je to v mnoha věcech ještě nedotažený, mě se to líbí a je to o zvyku. Vše co jsem výše napsal je čistě můj názor a stojím si za ním. Nepovyšuji Windows nad ostatní OS, klidně bych používal i jiný. Jsem člověk přizpůsobivý (možná i proto mi Windows 8 už ze začátku nedělali žádný problém s ovládáním) ,ale zas na jiném OS bych musel instalovat nějaké virtualizační nástroje abych spustil programy co používám ve Windows. Prostě nechápu, když se podívám do minulosti, tak se vždy muselo na nový připravovaný Windows nadávat. (ať je to XP, Vista, 7, 8). A opět tady máme mou otázku proč? Proč já ne? Mě je to prostě fuk, že tam jsou barevný čtverce. Ať si tam dají kolečka nebo trojúhelníky. Jsou zde prostě funkce, které využiji.

   

   

  Funguje to + je to rychlé + jsou tam nové funkce = budu to používat.

 3. Jak říkám:

  ,,Lidé jsou tvorové líní, nabídněme jim jednoduché ovládání a oni to budou chtít.“

   

  Metro není těžké na ovládání. Já se do toho dostal velmi rychle a je to paráda. Je potřeba to neodsuzovat hned ze začátku. Navíc zatím je dostupná jen verze beta Consumer preview. Jsem hodně zvědav na RP verzi.