Volání za babku: nový virtuál slibuje volání pod 2 Kč do všech sítí

0

Na volanizababku.cz spustil prezentaci další operátor. Tato doména je zatím registrovaná na Webkomplet.cz, agenturu pro tvorbu webů a marketing, takže skutečného strůjce neznáme. Na Facebooku pak od začátku roku funguje stránka, která sbírá tisíce fanoušků a stále píše nebo odkazuje na témata volání a mobilů.

 

V poslední době už střípky nabírají konkrétnější obrysy. Zmíněná firma má za sebou uzavřený test služeb, od 15. května už funguje i roaming, call centrum a přenositelnost čísel. A 30. května proběhne velká tisková konference s představením novinek. V poslední květnový den mají být služby spuštěny veřejně.

„Volání za babku“ slibuje volání do vlastní sítě pod 1 Kč a do ostatních sítí pod 2 Kč. Nebude prý kopírovat ceny konkurence a zveřejní hned čtyři tarify. Za týden budeme moudřejší.

Komentář

Osobně ve mě největší zvídavost vzbuzuje, kdo za webem a facebookovou stránkou stojí. Pokud jde o opravdový záměr (a ne podvodnou stránku), musí to být vzhledem k uvedeným cenám a podmínkám velká firma, protože jen ta si dokáže vydupat lepší podmínky. Slibuje velkou tiskovku, na to se také nezmůže každý.

Vzhledem k podobnosti barevného čtvercového loga se sluchátkem jsem si na 80 % jistý, že celou srandu organizuje Centropol. Stránka na FB i web pocházejí přibližně z dob, kdy firma ohlásila vstup na mobilní trh. Jak už víme ze starší bleskovky, tato energetická společnost investuje do startu přes 100 milionů korun. Navíc má asi 335 00 zákazníků, což je dobrá vyjednávací pozice.

Logo Volání za babku a Centropolu
Logo Volání za babku a Centropolu

Všechno do sebe zapadá, až na jeden detail. Centropol nejdříve avizoval spuštění mobilních služeb už v první polovině 2013, ale pak plán přehodnotil až na druhou polovinu. Faktem ale je, že virtuálů bude opravdu mnoho a kdo přijde pozdě, už na něj nemusí zůstat žádní zákazníci, pokud nebude mít opravdu neodolatelnou nabídku.

Podle výpisu z Úřadu průmyslového vlastnictví si Centropol zaregistroval 4. prosince 2012 šest nových ochranných známek. Všechny se týkají mj. telekomunikací.

Centropol si už zaregistroval i internetové domény jako centropolmobile.cz, centropoltelecom.cz, cmobile.cz nebo foxmobil.cz. Samotný fox.cz ale patří jiné firmě, stejně tak foxmobile.cz už drží cizí společnost (studio 20th Century Fox). Kdybych si měl vsadit, virtuál Centropolu se bude jmenovat Fox Mobil. Zní to dobře, úderně. Centropol v názvu je moc dlouhý, „sí mobajl“ se bude plést s T-Mobilem a český „cé mobil“ zní divně.

Zatím samozřejmě nemám nic potvrzené a spíš vařím z vody. Ale Centropol tomuto popisu odpovídá nejlépe.

Aktualizováno (12:45)

Už máme potvrzeno, že o Centropol se nakonec nejedná. Tiskovou konferenci pořádá společnost Maxprogres. Pokud sledujete náš aktualizovaný článek o příchozích virtuálech, tato firma už v březnu získala od ČTÚ příděl 10 000 mobilních čísel ve formátu 799 99x xxx.

Maxprogres nabízí hlasové a datové služby napříč celou republikou. Metropolitní optické sítě má v sedmi českých městech. Podle ÚPV má od 10. dubna zaregistrovanou ochrannou známku 99mobile (včetně loga). Tak se pravděpodobně bude nový virtuální operátor jmenovat.

Maxprogres si zaregistroval značku 99mobile

via Mobilmania

Ohodnoťte tento článek!