Volný žádá po O2 čtyřmiliardové odškodné kvůli dominanci na trhu ADSL

0

Loni v březnu podala společnost Volný žalobu na Telecónicu O2, ve které žádaly čtyři miliardy korun jako oškodné kvůli stlačování marží na trhu ADSL. Ještě v roce 2003 patřilo Volnému třetina českých uživatelů, ale pak O2 snižovala rozdíl mezi velko- a maloobchodní cenou připojení, že tím omezila své konkurenty.¨

Na konci roku 2003 Volný poskytoval výhodný přístup k internetu vytáčeným připojením téměř jedné třetině českých uživatelů. Telefónica svou nezákonnou cenovou politikou zabránila společnosti Volný a ostatním svým konkurentům v následných letech nabízet zákazníkům cenově zajímavé připojení k internetu prostřednictvím ADSL,“ říká Martin Dvořák, obchodní a marketingový ředitel společnosti Volný, a.s.

Městský soud v Praze chce proces spojit s řízením vedeným Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, který se zaměřuje na možné narušení antimonopolních pravidel.

 

Pro Volného žije naděje, neboť španělská Telefonica čelila stejné žalobě a Evropský soud před nedávnem potvrdil, že bude muset zaplatit pokutu ve výši 151 milionů eur.


Tribunál Evropské unie potvrdil dne 29. března 2012 rozhodnutí Evropské komise z roku 2007 o uložení pokuty telekomunikačnímu operátorovi Telefónica, a to ve výši 151 milionů EUR. Šlo o velmi podobný případ jako v ČR, a sice o zásadní zneužití dominantního postavení na španělském trhu širokopásmového připojení v rozporu s antimonopolními pravidly EU. Zde v letech 2001 a 2006 stanovila společnost Telefónica velkoobchodní ceny pro konkurenty a zároveň maloobchodní ceny pro vlastní zákazníky na takovou úroveň, jež tlačila její konkurenty do ztráty, tedy pokud jejich ceny měly odpovídat nízkým maloobchodním cenám společnosti Telefónica. Viz Europa.eu.

Žaloby o náhradu škody v soutěžních případech podporuje i Evropská komise, která již ze stejných důvodů pokutovala mateřskou společnost Telefónicy ve Španělsku,“ potvrzuje Tomas Schollaert, partner Pierstone, kterou si společnost VOLNÝ vybrala jako právního zástupce. Pierstone již úspěšně zastupovala v podobných případech jiné společnosti.


Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. je to super,jen musíte dát ve hře v nastavení americas a né europe.stáhnete si clienta hry a poté už jen vytvoříte account -ůčet na batllenet a je to.dá se hrát solo a nebo public po netu s přateli až do pondělí!! a do lvl 13!

  2. a víš proč to nejde? protože v usa mají trošku jinej čas a ted hrajou všeci jak divý,před 10min mě to taky ze hry vykoplo skus to zítra od rána jak já až do těch cca 14:50 odpolende a uvidíš xD jak to pojede.. já už mám lvlv 11!!!

  3. snad jeste pomuze 1 poznatek, pri prvni spusteni me diablo moc nenadchlo a po 10min jsem hru vypinal grafika nevypada nejak uchvatne a nenitu moc ke koumani, tak jsem si alespon rek jakou praci blizz odvedl ve 3d, vystracham top 3d bryle s modrocervenou folii 😀 prepnul hru do 3d nasadil a nebudete verit nestacil jsem se divit jak je prostredi nadherne 3d vymodelovany a o dungeonech nani nemluvim opravdu nadhery od soch spat mezi dlazdicema pergol atd. a abych pravdu rek kdo 3d diaglo nevidel jako by ho nehral, a hlavne mordocervene folie daj hre uplne jinej natech a tajemnost do hry ktedou bych ve hre diablo cekal recno cervene prostredi se k teto hre opravdu hodim tak jestli mate moznost a brejle doma v supliku doporucuju testnout i kdyz nevim zda AMD tuto moznost ma ale nvidie  opravdu nadhera