Volvorii Timeless: chytrá botka s e-papírem a Bluetooth LE pro něžné pohlaví

0

Synergie Číňanů a Litevců dala vzniknout startupu Ishuu Technologies, jenž se zaměřil na ozvláštnění něčeho tak základního, jako je lidské obutí. Výsledkem jsou lodičky Volvorii Timeless, jež se pyšní ohebným proužkem z e-papíru. Ten dokáže nejenom měnit barvy, ale také vzory, přičemž ovládání je realizováno chytrým telefonem (Android nebo iOS) skrze aplikaci.

V současnosti jsou na výběr dvě barevné varianty obuvi, a to obligátní černá a bílá. Z technického hlediska jde o relativně jednoduchou záležitost: použitá elektronika je integrována do podrážky a sestává z čipu Bluetooth LE (nízkonapěťová varianta určená právě pro wearables), baterie a PCB.

Volvorii Timeless #1 Volvorii Timeless #2 Volvorii Timeless #3 Volvorii Timeless #4

Výrobce slibuje výdrž mezi dvěma až šesti měsíci na jedno nabití. Nabíjení je zajištěno bezdrátově, indukční modul je součástí balení. Váš botník budoucnosti tak dost možná bude sloužit i jako nabíjecí stanice pro obuv. Cena za pořízení jednoho páru bot je v tuto chvíli 149 dolarů (asi 4000 Kč), brzy ale vyskočí na 199 dolarů, resp. 249 dolarů.

Volvorii Timeless #5 Volvorii Timeless #6 Volvorii Timeless #7

Vzhledem k tomu, že jde o startupovou akci na Indiegogo.com, není vůbec jasné, zda-li se opravdu dočkáme uvedení na trh. Každopádně jako ukázka budoucího obutí vypadá slibně, firma rovněž plánuje produkci fyzických přídavných „modulů“, jež by měly ozvláštnit i tvar botky.

Že bychom v budoucnu měli pouze jedny tenisky, které by vypadaly pokaždé jinak? Pánům by to možná i stačilo, otázkou zůstává, jak by se na to tvářily dámy.

Zdroj: Wareable.com, Indiegogo.com

Ohodnoťte tento článek!