Voyo chce milion předplatitelů a spolu s Netflixem a Disney+ být mezi třemi největšími streamovacími službami

4
Netflix Disney Voyo
Netflix Disney Voyo
-
Zdroj: ilustrační obrázek Cnews.cz

Počet uživatelů placeného streamovaného videa má v Evropě (té západní) vyrůst do roku 2026 o 70 % na 234 milionů. Ve východní Evropě, kam podle provozovatelů těchto služeb patříme i my, má být v té době asi 40 milionů uživatelů. Kolik jich je v Česku oficiální statistiky neuvádějí, ale počty porostou i u nás. A lokální streamovací služby chtějí být při tom.

Podle správy Digital TV Research se v Evropě na druhé místo dostane Disney+ těsně před Amazon Prime, zatímco HBO Max se v počtu platících uživatelů tolik dařit nebude. Hlavně z důvodu, že se zřejmě objeví jen v několika státech Evropy, ale to se ještě může změnit. Netflix má v roce 2026 mít v celé Evropě 86 milionů uživatelů (74 milionů v západní Evropě, 12 milionů ve východní).

Netflix nyní sleduje celosvětově asi 200 milionů lidí, v Evropě je jich z toho asi čtvrtina. Z východní jsou pro něj významné trhy Ruska a Polska. V Česku se počet platících uživatelů před třemi lety odhadoval na 50 tisíc, nyní to bude již více. Odhaduje se až 250 tisíc.

Voyo má velké ambice

Ředitel digitálních médií CME (tedy i služby Voyo) Daniel Grunt v rozhovoru pro server MediaGuru řekl, že do pěti let hodlají na českém a slovenském trhu dosáhnout jednoho milionu předplatitelů služby Voyo a stát se po Netflixu a Disney+ třetí největší službou. Nyní mají zhruba 60 tisíc uživatelů a plán na milion je hodně ambiciózní.

Tip: Petr Dvořák: Česká televize, Prima a Nova by mohly vytvořit společnou streamovací službu „Czechflix“

Grunt v rozhovoru řekl, že situaci pomáhají velcí hráči a lidé si díky nic na placené služby zvykají. Voyo prý může bodovat hlavně silnou domácí tvorbou.

Voyo je placenou službou (SVOD, Subscription Video On demand) narozdíl třeba od iVysílání, nebo jiných, které vydělávají na reklamě (AVOD, Ad-based Video On demand). Předplatné služby Voyo stojí nyní 159 Kč měsíčně, iPrima bez reklam 59 Kč měsíčně a iVysílání je zdarma.

zdroj: Digital TV, MediaGuru

Voyo chce milion předplatitelů a spolu s Netflixem a Disney+ být mezi třemi největšími streamovacími službami
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Nemam tuseni, co to je to Voyo, ale z clanku chapu spravne? ze je to neco ceskeho, takze to ani zjistovat nebudu.
    Netflix je jednicka, na HBO Go v podstate temer nic posledni dobou nepribyva. Jestli to do konce roku nepredelaji i u nas na HBO Max a nezacne tam neco pribyvat, tak to zrusime. Cekame taky na ten Disney+, jestli dorazi do Cech a bude mit ceske titulky. V tom pripade je mozne, ze ponechame Netflix a vymenime HBO Go za Disney+. Vic jak dve sluzby doma nechceme.