VPN od Opery pro všechny aplikace i na Androidu. Vyhodnotí též zabezpečení W-Fi

0

VPN je nezbytností ve veřejných otevřených sítích Wi-Fi nebo na mobilním připojení, zvlášť pakliže byste se rozhodli provádět citlivé úkony. Opera již uvedla integrovanou VPN, která je vlastně tak trochu převlečená proxy, v prohlížeči pro desktop a pak také na iOS. Zatímco první řešení je platné pouze pokud brouzdáte v Opeře, řešení pro iOS umožňuje využití VPN všemi aplikacemi.

Opera Free VPN

Teď Opera zavádí bezplatnou VPN i na Androidu. Láká na podobné vlastnosti jako na jiných platformách. Jedná se o bezplatnou službu bez limitu přenesených dat. Norská firma zvolila podobnou strategii jako na iOS, VPN tak není integrovaná přímo v prohlížeči, ale raději je k dispozici formou samostatné aplikace, tudíž tak zabezpečené připojení mohou využívat všechny aplikace v zařízení.

Prozatím můžete vybírat z pěti zemí, další přibydou časem. Využít lze integrovaný blokátor pro sledování, aby vás poskytovatelé reklam nemohli sledovat. Poslední pěknou funkcí je vyhodnocení zabezpečení dané sítě Wi-Fi. Výsledky vám pak může pomoci rozhodnout se, jestli aktivovat VPN, zabezpečení je ohodnoceno známkami A až F. Aplikace se nazývá Opera Free VPN – Unlimited VPN a najdete ji v Google Play.

Zdroj: Opera

VPN od Opery pro všechny aplikace i na Androidu. Vyhodnotí též zabezpečení W-Fi

Ohodnoťte tento článek!