Vrtulníkem zadarmo? Díky Google Maps to jde

0

Pokud dopředu plánujete cestu do cizích krajin, určitě nejdříve kontrolujete, jak se tam dostat, na mapách. Projít postupně 2D mapou ale nemá takový efekt jako proletět krajinou v ptačí perspektivě ve 3D. S Google Maps to teď funguje.

Budete potřebovat Windows XP nebo Mac OS X a novější verze, některý z moderních prohlížečů a hlavně plugin Google Earth. O něm jsme psali už před rokem, zpřístupňuje další vrstvu, kterou znáte z klientského programu Earth.

Teď na Google Maps zadejte startovní a cílové místo pro navigaci, nechte vypočíst trasu a klepněte na tlačítko 3D. Že ho nevidíte, zřejmě budete muset (jako já) přepnout na anglickou verzi map, případně přejdětě na google.com/ncr a pak znovu na maps.

Google Maps

Teď už tlačítko 3D najdete vedle Driving directions… Po klepnutí mapa změní perspektivu a jede po trase s nadhledu. Vypadá to tím efektněji, čím je členitější a lépe modelovaná krajina se na mapě nachází. Ploché Nizozemsko proto nenadchne tolik jako hornaté části Švýcarska nebo třeba mrakodrapový New York.

Google Maps

Opětovným stisknutím tlačítka automatický průlet zastavíte.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!