Pivo Staropramen
Ilustrační foto (zdroj: viganhajdari / Pixabay)

Vývojář Thomas Fuchs na Twitter upozornil na jednu vtipnou věc. Velké technologické firmy se neumí popasovat s emoji ve tvaru piva 🍺. Emoji už dnes mají standardizovanou tabulku, kde každému grafickému symbolu je přiřazen odpovídající kód, stejně jako u běžných písmen či číslic.

Avšak tak jako text může mít být zapsán různými písmy, znak emoji tak vypadá na různých místech jinak. Vlastní obrázek nakreslili grafici Applu, Googlu, Microsoftu, Samsungu, Facebooku, Twitteru atd.

První dvě zmiňované firmy ovšem neví, jak pivo „funguje“. Apple ještě odešel se ctí. Jeho hospodský načepoval maximálně přes míru. U Googlu pěna leží na vzduchové kapse. Nové emoji je dostupné až v Androidu 8.0. Levitující pěna v trochu jiném designu byla dostupná už v Androidu 7.0.

Sklenice piva má vlastní emoji od roku 2010, kdy bylo zapsáno do slovníku Unicode 6.0. Všechny možné podoby si můžete prohlédnout na webu emojipedia.org/beer-mug.

Vtípek: Google ani Apple neví, jak vypadá pivo
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

6 KOMENTÁŘE

  1. To je ta degenerace mladistvých. Na novinkách z IT, je tady rozbor jakou ikonu, která firma používá. Civilizace není na dně, ale ryje rypákem v tom bahně na dně. Když začínali počítače a já si čistil válečky kolečkové myši, domníval jsem se že generace která příjde po nás bude umět programovat z paměti. Že na všechno budu mít programy, že nás další generace zaplaví miliardou všeljakých důmyslných programů, her a nevím čeho. Ale opak je pravdou, malé děti si neumí ani nainstalovat hru, jediné co umí je zmáčknout ve steamu „play“ i to je pro ně obrovská hackerská dovednost a dokonce tady budou rozebírat ikonky… nemám slov…

  2. Opravdu se zdá, že starověké civilizace (bohužel) nelhaly. Jedno jestli Řekové, Egypťané, Mayové, všichni tvrdili něco velmi podobného. Vývoj probíhá v cyklech — společnost se rozvíjí, vyvíjí, vyspívá. Jednoho dne však záhadně dojde ke zlomu a nastává vývoj přesně opačný — úpadek.
    A jak z dějin víme, nakonec je to všechny definitivně postihlo.
    Dokud se nepoučíme z historie, čeká nás nejspíš něco podobného…

    • A co je největší pech, když se to jak na potvoru sejde všechno v jednu dobu jako teď. Globální oteplování (néé, není to vůbec tím jak lidé se zemí zacházejí, je to prostě perioda ke které dochází jednou za 200 let a je to normální), boom absolutní debility (sorry, úpadku řemesel i myšlení) … tady už chybí akorát invaze Cylonů a Darth Vader … ale i ty bychom utloukli Bleskem, unudili TV Nova a českýma IT webama a otrávili v KFC 😀