VTX3D představuje Radeon HD 7950

0

Před pár dny jsme byli svědky uvedení Radeonu HD 7970, jeho mírně odlehčená verze s označením HD 7950 na sebe nenechala dlouho čekat. Zasvěcení již pravděpodobně ví, co od novinky mohou očekávat, přesto je na místě připomenout několik zásadních parametrů. Radeon HD 7950 je vyráběn 28nm výrobním postupem, podporuje DirectX 11.1 a novou architekturu GCN.

VTX3D pravděpodobně neznáte, jedná se o nového výrobce z USA, překvapivě však také dováží i k nám (např. oblíbená Alfa.cz má v nabídce několik karet). Jádro pracuje na frekvenci 800 MHz, paměti typu GDDR5 pak na 1250 MHz (či 5 GHz efektivně). Sběrnice je 384b, kapacita VRAM budiž 3 GB. Nezapomnělo se ani na podporu nejnovějšího PCIe 3.0, které by nemělo rychlíka ze stáje AMD nikterak brzdit.

V otázce výstupů je novinka vybavena příkladně, dočkáte se DVI-I, HDMI a také dvojice mini DisplayPortů. Hraní na několika monitorech (třeba přes Eyefinity) tak nebude problém. Cena ani dostupnost oznámena nebyla, doufejme tedy, že dorazí do našich končin v co nejbližší době.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!