Vybíráme nejlepší studentský tarif

0

Dnes jsme pro vás připravili článek s přehledem tarifů určených pro studenty. V dnešní době se to mezi mládeží jen hemží smskami, krátkými hovory a na internet se připojují z velké části také přes mobilní telefon. To vše ale stojí peníze. Proto vám přinášíme podrobný přehled, ve kterém se dozvíte, jaký tarif pro vaše ratolesti (rodiče) nebo sami sebe (studenti) vybrat a jak ušetřit nějakou tu korunu.

T-Mobile

Začneme u našeho růžového operátora. Ten nabízí studentské tarify dva – BAV SE a BAV SE s nadstavbou Mých5. Tarif BAV SE je s 50 volnými minutami zaměřen především na hovory. K tomu mu sekunduje 100 volných SMS. Ceny hovorů a SMS nad rámec paušálu se řadí k průměru. SMS za 1,20 Kč, minuta hovoru ve vlastní síti za 4,20 Kč (mimo špičku 2,28 Kč) a do ostatních sítí za 5,40 Kč, MMS přijde na vysokých 9,84 Kč. To vše za přijatelných 228 Kč. Pokud si paušál objednáte přes eShop, získáte 30% slevu na paušál po dobu tří měsíců. Ve finále tedy tři měsíce budete platit 159,60 Kč. Smlouva je uzavírána na 12 a 24 měsíců.

Druhý tarif BAV SE s Mých5 je založen na komunikaci především mezi pěti přednastavenými kontakty. Za 99 Kč měsíčně (69,30 Kč na tři měsíce při objednání z eShopu) můžete mezi těmito kontakty volat za 2,90 Kč a psát neomezené množství SMS zdarma. Na ostatní čísla libovolné sítě je minuta hovoru za 4,90 Kč, jedna SMS za 1 Kč a MMS za 5,95 Kč.

BAV SE účtuje T-Mobile stylem 60+1, BAV SE Mých5 pak méně výhodně: po první minutě následují 30s impulsy.

Dále T-Mobile pro studenty nenabízí zhola nic. Hlavně postrádám zlevněný internetový paušál, který by drtivá většina studentů určitě uvítala s otevřenou náručí. Nejzákladnější balíček s FUP 100 MB za 139 Kč však není až tak špatná nabídka.

Telefónica O2

Modří nabízejí „pouze“ jeden tarif pro mladé, zato je doprovázen masivní propagační akcí. Nese honosný název O2 [:kůl:] a mládež si získává tím nejefektivnějším způsobem – velmi levnými SMS, které jsou pro mládež to nejdůležitější. Za měsíční poplatek 250 Kč (200 Kč při objednání v eShopu po dobu jednoho roku) získáte neomezené SMS ve vlastní síti a 60 volných minut. Cena minuty hovoru nad rámec paušálu vás přijde na 4,60 Kč, SMS do ostatních sítí po 1,60 Kč a MMS za přijatelných 5,90 Kč. Telefónica se bohužel stále drží nevýhodných impulsů 60+60 vteřin. Smlouva je uzavírána na 24 měsíců.

S internetovým balíčkem je u O2 situace stejná jako u T-Mobile, nikde žádné zvýhodnění. Zde základní balíček stojí 150 Kč a nabízí 150 MB FUP.

Vodafone

Červený operátor prochází změnou tarifů a proto má studentské tarify „nejčerstvější“ a snad i proto mně osobně přijdou nejvýhodnější. Studentské tarify u Vodafone mají dlouholetou tradici a zvýhodnění k tarifům Nabit Student Extra a Student online si získaly velkou popularitu, bohužel se v dnešní době nedají objednat. Nedávno je vystřídaly studentské balíčky pro Tarify na míru, o kterých jsme nedávno informovali.

Tarify na Míru jsou poskládány z různých balíčků, které se dají libovolně kombinovat. Pro studenty jsou připraveny balíčky Student SMS s 200 volnými SMS za 100 Kč a Student Volání s 50 volnými minutami za 150 Kč. Výhodou Vodafonu je, že u všech tarifů nasadil účtování 60+1 (první minuta, pak po vteřinách). Jako jediný operátor v Česku nabízí i zvýhodněný internetový balíček pro studenty a to za 89 Kč s FUP 150 MB, což je více než dobrá nabídka.

Hlavní výhodu těchto tarifů bych viděl v tom, že se zákazník neupisuje na x měsíců, ale každý měsíc si může nabídku změnit, či například úplně zrušit a po čase opět nastavit zpět.

Srovnání

  T-M BAV SE T-M BAV SE s Mých5 O2 [:kůl:] VF Student na míru*
Cena na pobočce 228 Kč 99 Kč 250 Kč 339 Kč
Cena v e-shopu 159 Kč (3 měs.)  69,30 Kč (3 měs.)  200 Kč (1 rok) 339 Kč
Volné minuty 50 60 50
Volné SMS 100  –  neomezeně do O2 200
Volání  4,20 Kč  4,90 Kč  4,60 Kč 3,00 Kč
Volání (5 nej) 2,90 Kč
SMS  1,20 Kč  1,00 Kč  1,60 Kč 0,50 Kč
SMS (5 nej) zdarma
MMS  9,84 Kč  5,95 Kč  5,90 Kč 5,90 Kč
Internet  –  –  – 150 MB FUP
Účtování hovorů (s) 60+1 60+30 60+60 60+1
*Student na míru složený s balíčků Student SMS, Internet a Volání

Při porovnání všech tarifů zjistíme, že každý pasuje na určitou skupinu lidí. Tarif BAV SE se hodí pro ty, kteří když už používají mobilní telefon, tak volají, ale není to příliš často. BAV SE s Mých5 zase pro skupinu lidí, kteří se bez sebe nemohou obejít.  Telefónica O2 sází na svou rozsáhlou klientelu a jejich tarif je velmi výhodný jen těm, kteří mají spoustu známých v této síti. Pro ostatní nemá ani moc smysl. A červený Vodafone vše uzavírá s nejvíce variabilní nabídkou. 

Podmínky poskytnutí

Udělení zvýhodněných podmínek u všech operátorů je posuzováno pouze na základě dosaženého věku. Tudíž stačí přijít s občankou či jiným průkazem, na kterém je datum narození. Pouze Vodafone vyžaduje čestné prohlášení, že jste studentem. Ostatní operátoři nabízejí zvýhodnění všem zákazníkům do 26 let.

U O2 se pro poskytnutí slevy musíte upsat úvazek na 24 měsíců (u T-Mobile možno i na 12 měsíců). Po dosažení věku 27 let je u „kyslíku“ zákazník převeden na tarif O2 SMS toho dne, kdy mu skončí podepsaný závazek. U T-Mobile jsou podmínky úplně stejné, zákazník bude převeden na tarif Kredit 300. U Vodafone po dovršení věku 27 let nebude možno aktivovat si zvýhodněné balíčky a budou nabízeny pouze ty klasické.

A proč rovnou tarif?

Tuto otázku si pokládá asi spousta z vás. Většina studentů však v dnešní době mobilní komunikaci využívá hojně a v tomto případě se pořídit si paušál určitě vyplatí. Pokud student volá třikrát do měsíce a neví, co to jsou SMS, pak je situace samozřejmě jiná.  Takových případů už ale moc není.

U tarifů minuta volání začíná okolo 3,50 Kč a končí na hranici 5 Kč. U předplacených karet minuta hovoru začíná někde u 7 Kč. V oblasti SMS je rozdíl tarifních cen a předplacenek kolem jedné koruny. Důvody jsou tedy zcela jasné.

Studentské výhody pro předplacenkáře žádný z operátorů nenabízí.

Ohodnoťte tento článek!