Vybrali jsme nejlepší mobil a notebook roku 2016

6

Během celého roku nám projdou rukama prakticky všechny smartphony a notebooky (jasně, úplně všechny ne, ale ty, které za něco stojí ano), takže můžu s čistým svědomím vyhlásit ty nejlepší. Nejlepší mobil (a k tomu dva, které mu dýchají na záda) a nejlepší notebook vybrala redakce Cnews, takže se jistě může stát, že někteří z vás budou mít jiný názor. To je v pořádku.

Nejlepší mobil

Ocenění si určitě zaslouží více telefonů, ale nestačí říct jen
„ano, tento je dobrý, má dlouhou výdrž, dobře fotí nebo líbí se nám poměr ceny
a výkonu“. Musí mít buď všechno a/nebo něčím způsobit v redakci „wow“ efekt. Musí
být prostě tak dobrý, že ho budu na potkání doporučovat a neříkat k tomu žádné ale.

Ocenění Mobil roku 2016 za redakci Cnews
získává Honor 8 Premium

Honor 8 má velké 64GB úložiště (ve verzi Premium), Dual SIM, USB-C, kvalitní displej i čtečku otisků prstů. Duální foťák nevyčnívá z těla a modrá varianta je opravdu krásná.
Výrobce pro něj potvrdil aktualizaci na Android 7.

Nejlepší notebook

Kvalitní IPS displej a rychlý disk SSD je naprostý základ bez kterého se notebook ani nekupuje. Abych mohl o notebooku říct, že je nejlepší, to chce něco víc: Tenké lehké a kvalitní provedení, dlouhou výdrž, skvělou klávesnici s touchpadem, moderní porty a opět nějaký ten wow efekt k tomu.

Ocenění Notebook roku 2016 za redakci
Cnews získává Dell XPS 13

Dell má tradičně dobrou záruku s opravou do druhého dne, ale XPS 13 je pod delší době notebook, který se mi opravdu líbí. Displej s minimálními rámečky vypadá jako normální věc, ostatní výrobci to ale neumí. XPS 13 je lehký 13,3″ ultrabook s výbornou výbavou, bíle podsvícenou klávesnicí, velkým SSD a mezi porty mu nechybí USB-C ani čtečka karet. Přitom nestojí jako ojeté auto, ve slušné konfiguraci jej koupíte od 30 000 Kč.

Honor 8 Premium a Dell XPS 13 jsou tedy za testovací centrum Cnews nejlepší produkty právě končícího roku a pokud to na poslední chvíli stihnete, pod stromečkem s nimi určitě nezklamete.

Vybrali jsme nejlepší mobil a notebook roku 2016
Ohodnoťte tento článek!
1.5 (30%) 2 hlasů

6 KOMENTÁŘE

    • Je sice slušně napěchovaný, ale rozhodně na ocenění to není… Opravdu má nejhorší zpracování těla a to jsem dlouho neviděl… i blbý telefon za 500 i blbá nokie za 300 po pádu vydrží více… Rozlítává se rámeček a celkově ten telefon je dělaný křišťál… Vypadá hezky, ale lze to rozflákat během chvilky i z menších pádů… A SW ladění oproti konkurenci taky pokulhává…

  1. Pro mě je letošní nabídka TOP modelů velkým zklamání. Asi nejvíc se mi líbí Honor 8 a Samsung Galaxy S7, ale oba jsou už pro mě docela velké, mají skleněný zadní kryt (při pádu telefonu na beton hodně často praská), absence Galilea (koukám, že všichni výrobci zaspali), design každý rok skoro stejný (všechny smartphony jsou podobné jako vejce vejci) a výdrž baterie žádná sláva (před deseti lety mně na jedno nabití telefon vydržel déle).

    • Jenže víš co je problém? Pokud ti baterka před 10 lety na mobilu vydržela dýl, tak jsi taky neměl v kapse přenosnej počítač ale cihlu, co uměla spustit maximálně kalkulačku. To je jako kdybys říkal, že stíhačky za druhý světový nelítaly tak rychle, jako ty dneska, ale za to byly mnohem víc cool. Prostě jo, je to pravda, ale je p***vina to srovnávat.

  2. Dell XPS 13/14 se mi moc líbí, co je mi u Dellu líto, a proč jsem v důsledku sáhl po ThinkPadu, je že nemají moc dostupné náhradní díly (stačí rozkliknout kategorie tady https://www.vymena-displeje.cz/ a sami uvidíte…). A u mobilů jsem pro Galaxy S7 Edge (a osmička včera ohlášená je boží), Honor 8 jsem sice neměl v ruce, ale s S7 jsem maximálně spokojenej.