Východní Evropa má svoje první datacentrum Googlu. Data v regionu zrychlí

6
Google Cloud
Google Cloud
-
Zdroj: Google

Společnost Google dnes oznámil otevření prvního datacentra pro službu Google Cloud ve střední a východní Evropě. Je ve Varšavě a bude obsluhovat především zákanzíky z Polska, Česka, Slovenska a okolních zemí.

S Varšavou má nyní Google celosvětově 25 regionů navzájem propojených rychlou páteřní sítí. Firmy využívající Google Cloud tak budou mít o něco rychlejší služby a hlavně kratší odezvu. Například Windy nebo vyhledávač letenek Kiwi.

Spolu s regionem se otevírají tři na sobě nezávislé zóny dostupnosti kvůli zajištění větší ochrany proti výpadku služeb. Centrum nabídne portfolio produktů, včetně Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Cloud Bigtable, Cloud Spanner a BigQuery. Konkrétní přehled služeb je vidět v tabulce Googlu.

Map animated small
Nový hub, zdroj: Google

V Praze pak nedávno otevřelo první expertní centrum zaměřené na cloudové služby od Googlu v Praze, za nímž stojí společnost Actum Digital. To je ta společnost, která se pokusila státu opravit systém na elektronické dálniční známky.

zdroj: TZ Google

Východní Evropa má svoje první datacentrum Googlu. Data v regionu zrychlí
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 5 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. k pláči, nebýt rozdělení státu určitě by bylo u nás, takto jsme na úrovni Slovinska, tedy totálně bezvýnamní a status rozvojové země. Poláci i přes různé kontroverze převzali status lídra regionu – a kde jsme byli ještě cca dvacet let my a kde oni….

  2. Nevíte někdo, proč by zrovna nás měla obsluhovat Varšava? Řekl bych, že podstatně lepší internetové spojení máme do Německa. I na Moravě pozoruji ping třeba do Frankfurtu minimálně poloviční oproti Varšavě.