Vydání GeForce RTX 3070 odloženo o dva týdny. RTX 3060 Ti možná vyjde až v listopadu

74

Třetí a zatím nejlevnější z nových 8nm grafik generace Ampere se začne prodávat až 29. 10. a RTX 3060 ti může asi být posunuta také. Má to ale být proto, aby jich bylo dost a nerozprodaly se zase během okamžiku.

Nvidia už stihla vypustit na trh a do rukou hráčů první dva modely grafik generace Ampere, GeForce RTX 3080 a GeForce RTX 3090. Třetí model přibude tento měsíc a měla by to být GeForce RTX 3070, což byl třetí model, který už Nvidia prezentovala hned při prvním odhalení grafik Ampere. Ovšem vypadá to, že jeho vypuštění nastane později, než Nvidia původně chtěla.

Původně jsme informovali, že se tato karta začne prodávat 15. 10., což bylo přímo oficiálně sděleno Nvidií. Nakonec budete muset čekat ještě o 14 dní déle, firma teď sdělila, že vydání katy se posouvá až na 29. 10. V ten samý den by prý také měly vyjít recenze, ty tedy také budou ke čtení později. Nvidia již dříve potvrdila cenu, která má pro ČR být 13 999 Kč.

Jaký výkon se pro GeForce RTX 3070 ukáže v recenzích, se tedy dozvíme až den po odhalení Radeonů RX 6000, které má proběhnout 28. října. Ovšem tam ještě recenze nebudou, protože tyto karty mají prý pak vyjít až v druhé polovině listopadu (prý snad 16. až 20. 11.).

Nicméně posunutí dne, kdy začnou prodeje, asi není učiněno proto, aby recenze RTX 3070 zase přebily zprávy o odhalení konkurence, důvod je jinde. Nvidia uvádí, že si je vědoma toho, jak kupující nelibě nesou nedostupnost karet Ampere, které se hned vyprodaly, a přání, aby při vydání byla na skladech větší zásoba. Důvodem odkladu má být přesně toto. Dva týdny navíc, o které se RTX 3070 posune, znamenají, že se z produkce (která má běžet podle původního plánu) nashromáždí víc kusů. Je možná, že se karta i tak vyprodá, ale dostane se předtím na víc lidí.

Nvidia GeForce RTX 3070 03 Zdroj: Nvidia

GeForce RTX 3060 Ti by se mohla posunout také

Původní zprávy (tentokrát už ne oficiální, šlo o informaci od webu VideoCardz) uváděly, že Nvidia měla původně pořád ještě před koncem října vydat také čtvrtý model, jímž měla být GeForce RTX 3060 Ti. U této karty se očekává GPU GA104 (šlo by tedy o ořezaný derivát GeForce RTX 3070) patrně s 4864 shadery a TDP snad 180 W nebo jen mírně vyšším. Paměti by byly stejné GDDR6 jako u GeForce RTX 3070, tedy 8 GB na 256bitové sběrnici.

Ovšem když byla GeForce RTX 3070 odložena až na samý konec října, je pravděpodobné, že tento další model také bude pozdržen. Teoreticky je sice možné, aby ho Nvidia vydala ve stejný den, ale pak by asi přišel vniveč cíl mít při uvedení přichystaných víc karet. RTX 3060 Ti by tak také mohla být odložena o 14 dní například na termín v polovině listopadu. Teoreticky by opět kvůli logistice a zvýšení zásob mohla čekat ještě o něco déle, ale pozdější datum už by bylo zase nevýhodné proto, že by bylo příliš pozdě před Vánocemi.

Současné a chystané grafické karty Nvidia GeForce RTX 3000
Současné a chystané grafické karty Nvidia GeForce RTX 3000 (Zdroj: VideoCardz)

Poměrně pravděpodobné by asi mohlo být datum třeba tomu 12. listopadu (dva týdny po RTX 3070), ale je to jenom tip, takže skutečnost může nakonec vypadat jinak. Cena RTX 3060 Ti zatím známá není, Nvidia tento model ještě oficiálně neoznámila.

Nvidia GeForce RTX 3070 05 Zdroj: Nvidia

Galerie: Představení grafik Nvidia GeForce RTX 3090, RTX 3080, RTX 3070 a architektury GPU Ampere

Zdroje: Nvidia, VideoCardz

Vydání GeForce RTX 3070 odloženo o dva týdny. RTX 3060 Ti možná vyjde až v listopadu
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 8 hlasů

74 KOMENTÁŘE

 1. oftopic

  Jako vazne se tady mazou prispevky?

  Nemohu najit v jine diskuzi tynyta a muj koment.
  Nebylo tam nic osobniho, zadna urazka nic, jen fakta, normalni „prisazeni“ do diskuze.

  Tak to se mi teda nelibi. Bylo by fajn najit email ve schrance s odduvodnenim a na ten duvod jsem teda zvedavej.
  Teda redakce FUJ! A to jsem vas chvalil pred 3 tydny, ze jste tu docela normalni a rad sem chodim.
  Doufam, ze slo jen o nejaky omyl.

   • Nene, ale diky za dalsi moznost, jak se mohl ztratit koment.
    Mozna to vlakno zacalo byt !to much hot“ a tak se to smazlo.
    Jenze tim zmizel muj dlouhy prispevek, kde nebylo nic zavadneho.
    Nevadi.
    Diky gogo

   • No ono je spíše dementní nepředpokládat že když někdo jako Vy neudrží nervy na uzdě a začne psát žlučovité výměsky proložené expresivy tak mu jsou smazány.

    Opravdu mi nestojíte za jednou stížnost. Navíc to mazání je hlavně ochrana Vás, že pak není vidět jaké hulvátství jste schopen vyprodukovat.

    • ty sám jako celek jsi žlučovitý výměšek, nabízí se otázka, jak tohle příroda vůbec může zvládat? Přijdeš, kopneš, utečeš … člověk žasne, co za hnus po světě chodí … dokazuješ to každý den svými jedovatými poznámkami … pro mě jsi jen dement, na tom není nic žlučovité, ani expresivní, pouhý náznak diagnózy …

      • o mě se ty nestarej, trubko, já v rodině žádné problémy neměl a nemám … co na tohle říká tvůj doktor? Jemu taky blekotáš o tom, jak se má podívat na sebe?

      • Já se o Vás nestarám. Dal jsem Vám doporučení. Je jenom na Vás jestli se jím budete nebo nebudete řídit.
       Tímhle příspěvkem mi jenom potvrzujete že to bez urážek neumíte.

      • doporučení si nech pro své blízké, blbečku … říkám naposled, tebe nemohu urazit … ty si to samozřejmě vyložíš po svém 😀

      • Víte já už jsem takový trouba, že rád věnuji čas třeba i formou doporučení lidem navzdory tomu, že se mne snaží urazit.

       Konečně s Vámi i souhlasím. Opravdu mne nemůžete urazit. Urazit by mne mohl jedině slušný a inteligentní člověk. Takže máte můj souhlas.

      • vidíš hňupe, přesně tohle jsem předpokládal a napsal jsem to tak, aby ses projevil … měsíc tady blouzníš o tom, jak tě urážím, teď najednou tě urazit nemůžu 😀 nevím nevím, kdo je tady inteligentní … tak jo, seru na tebe a tvoje blouznění, pal už do prdele a laskavě na mě nereaguj přímo, ani oklikou, nějakým rádoby vtipným blábolem ..

      • To mne mrzí, že Vám zkazím radost. Pochopil jste to špatně. Osvěžte si rozdíly mezi urážet a být uražen. Vy urážíte všechny kolem sebe. Ano i mne urážíte. Jenomže to Vaše urážení mne nemůže urazit. Necítím se být uražen Vámi a Vašimi výroky.

       Vidíte ten rozdíl který my jak mne označujete hňupové chápeme?

      • čemu nerozumíš, debile, když tě žádám, abys na mě nereagoval? Plácáš pořád dokola ty svoje sračky, mícháš jablka hrušky, snažíš se poučovat, moralizovat, přitom sám jsi totálně vylízaný … jaký je rozdíl mezi urážet a být uražen? Když tě nazvu idiotem a ty se neurazíš znamená, že si to tak nějak uvědomuješ a jsi s tím smířený, uznáváš to jako fakt … když tě nazvu dobrým člověkem, ty se urazíš … no nevím … zapletl ses do vlastních sraček … a že urážím všechny kolem sebe? Jen další z těch tvých obvyklých lží …

      • To mne mrzí, že jste to pochopil špatně. Kdybyste dával pozor tak byste věděl, že jsem Vám to už vysvětlil. Pro Vás to ale rád zopakuji. Když mne nazvete Idiotem pak mne to neurazí protože jak jsem psal „Urazit by mne mohl jedině slušný a inteligentní člověk“.

       Ale musím Vás pochválit. Tím, že už chápete rozdíl mezi slovy urážet a být uražen jste se dostal na úroveň nás jak nás titulujete hňupů. Vítejte v klubu.

      • aha hahaha takže když tě slušný a inteligentný člověk nazve idiotem, ty se urazíš.. .když tě nazvu idiotem já, jsem hulvátský neinteligentní mamrdek … tak tohle nevymyslíš … mám dost … kdybych byl věřící, myslel bych si, že tě seslal bůh, abys mě zkoušel 😀 ok, už tě neřeším, tímhle imbeciloidním textem na závěr jsi řekl úplně vše … přeji skoré uzdravení, resp. zlepšení stavu tvého mentálního postižení … sbohem …

      • Nejste v tom svém sebehodnocení zbytečně přísný? Děkuji ale za přání. Včera mne chytla záda a člověka potěší když mi přejete skoré uzdravení. jenom s diagnózou jste se trochu netrefil. Ale to netrefování není u Vás nic překvapivého.

       I já Vám přeji pěkný den.

      • Pan Jaroslav Crha 4.10.2020 at 19:06
       Baví mne to a mám na to nyní čas.

  • Mohlo to jít pryč proto, že to bylo součást nějakého vlákna (tuším jsem smazal vlákno kde se postrkovali Tombomino a CK marsalek), tady si nevybavuju (ovšem příspěvky nemažu jenom já). Kdyžtak bychom museli vědět, který článek to byl a tak.

   To máte těžké, řadě lidí zase vadí, když se ta diskuse zvrhává a to i když tam striktně není problém s porušováním konvencí typu nadávky/vulgarismy/útoky, ale jenom je to takové úporné hašteření kde je nic moc spíš obsah než forma (typu souboj fanoušků dvou značek)…

   • Sice vůbec nevím co kde se smazalo, ale já děkuji že to bylo smazáno, protože výlevy pana Tombomina a Týnýta jsou už za hranou. A prostě i když je redakce proAMDD, tak bych byl rád aby alespoň v diskuzi mohl zaznít i opačný názor a nastavit tak nějaké zrcadlo a člověk si mohl udělat nějaký obrázek kde je asi největší pravda. Místo nadávek o tom že si někdo zapoměl vzít prášek.
    Také se mě celou dobu nelíbilo, že tu redakce nechává vulgarismy psané fanoušky AMDD, ale když se někdo neudrží a oplatí to stejným vulgarismem fanouškovi AMDD tak je hned zlej a je dehonestován, hned smazán.
    Proto požaduji aby v diskuzích byl nastaven jasně vymezený status. Protože není možný aby tady někdo psal vulgarismy jako agent provokatér a když mu na to někdo odpoví taky vulgarismem tak hned dostane BAN nebo je v diskuzi usměrněn typem: *smazáno redakcí*
    Ovšem pokud se smaže celé vlákno tak je to sice blbé, ale já bych ho nemazal celé, ale jen od toho vulgarismu dolů, protože vím, že vulgarismu se tady dopouští v první řadě fanoušci AMDD.
    Protože mazáním celých vláken příspěvků se dostáváme do stavu DD světa, kdy se nedozvím co napsal za informaci fanoušek nVidie nebo intelu, protože stačí aby pod to napsal fanoušek AMDD vulgarismus a tím dosáhl smazání celé informace. S tím že pokud někdo napíše pod vulgární příspěvek zajímavou informaci, tak to půjde jeho k tíži a je to jeho risk, že mu příspěvek smažou.

    • Jaroušku, na hádku musí být aspoň dva, ty tady zmiňuješ jednu stranu mince: “ ale já děkuji že to bylo smazáno, protože výlevy pana Tombomina a Týnýta jsou už za hranou“

     Je vidět, jak jsi objektivní a fanatismus z tebe čiší…

 2. Njn, to je tak, kdyz se neco zada na vyrobu k tamtungu.

  Nemene velky problem je, ze se zastupci NVidie rozjeli do sveta, navstivi behem 3 tydnu snad vsechny vyrobce krome Asusu a budou je presvedcovat, ze je treba tam aspon nejaky kondenzator dat a nevosulit ty 3070 uplne. 😀

  Holt si to vyzada cas a mozna NVidia tentokrat vyrobcum povoli pred vydanim i nejake testy, aby tam vyrobci neco nenapajeli naslepo a ono to potom padalo jak hrusky.

  Paneboze, at se ty 6000 grafiky tomu AMDecku povedou!

 3. Naopak verim ze je nedostatek karet, jelikoz Zotac mam dojem mel na twitru nebo kde, ze dodacky chipu od Nvidie vaznou a ze jich je male mnozstvi. Verim ze kazdy AIB parner ma jine podminky a kdyz ma nedostatek jeden druhy mit nemusi. Posunutim 3070tek mi nepripadne jako tah proti AMD, kdyz to bude jen ohlaseni.
  Ober psal na PCT ,ze 3090 FE bylo dodano 90ks pro evropu … To mluvi samo za sebe.
  Myslel jsem si ze nejake nove GPU zakoupim,ale mam pocit ze letos uz nebudu mit sanci.
  Kupovat cokoliv z 20xx rady je nesmysl. 3070 temer jako 2080 ti za 500€ 3060 Ti asi za 350-370€ a asi bude kolem 2080 Super. Cili vsechny karty na bazarech musi jit pod tuto cenu.