Vydání sociálního prohlížeče zpráv od Facebooku je údajně na spadnutí

0

Někdo čte papírové časopisy, zatímco jiný drží v ruce tablet a prochází zprávy pomocí Flipboardu. Myšlenka uživatelského obsahu, agregovaného ze sociálních a jiných sítí, slepeného do jednoho celku, aby se příjemně procházel, se zkrátka ujala. Těžko někoho překvapí, že by ji chtěl v podobě vlastní aplikace realizovat rovněž Facebook. Největší sociální síť světa má přístup k největší studnici obsahu, takže dává smysl, aby ji využila. K vydání dokonce údajně nezbývá mnoho.

Po mnoha pokusech produkt s názvem Paper odhalí tvář již v tomto měsíci. Tvrdí to aspoň zdroje serveru Re/code. Půjde buď o webovou, nebo mobilní aplikaci. Agregátor zpráv s multimediálním obsahem se má zmíněnému Flipboardu podobat v mnoha ohledech. Stavové zprávy uživatelů zkombinuje s příspěvky z velkých populárních novinkových portálů jako New York Times nebo The Washington Post. Jak název napovídá, zobrazení bude silně připomínat noviny. Nebo je to minimálně záměr designérů.

 

Projekt odstartoval před několika lety a podle nejmenovaného zdroje je docela div, že spatří světlo světa. Část původně navržených změn se stala součástí nového designu proudu novinek. Pokud se vztekáte, že jste na seznamu čekatelů a po tři čtvrtě roce novou podobu stále nemáte, nevzrušujte se. Důvodem, proč se pouze malé procento uživatelů dočkalo novinky, zatímco ostatní stále nikoli, je údajně snížení aktivity po upgradu.

Ale zpátky ke čtečce zpráv. Nejistou budoucnost projektu dokládá zpráva z poloviny loňského roku, kdy se spekulovalo, že by Facebook mohl uvést nějakou službu pro čtení zpráv. Tehdy se myšlenky ubíraly spíše ke klasické čtečce kanálů RSS.

Zdroj: Re/code

Ohodnoťte tento článek!