Vyděračský software s varováním od FBI může zablokovat i televizi (video)

7

Ransomware může postihnout nejen váš počítač nebo mobil, ale i televizor. Přesvědčil se o tom Darren Cauthon, který na starší Smart TV LG 50GA6400 běžící na Androidu (dnes už LG používá WebOS) stáhl aplikaci na přehrávání videa.

V polovině filmu se obraz zastavil a vyskočilo známé varování FBI obviňující uživatele ze sledování dětské pornografie. Zároveň se zablokoval přístup k ostatním funkcím televizoru. Oběť musela zaplatit pokutu 500 dolarů.

 

Cauthon samozřejmě nic neplatil, ale začal bádat nad tím, jak se malwaru zbavit. Nejdříve volal na podporu LG, tam mu ale nechtěli říct, jak přístroj resetovat do továrního nastavení. Pomohl až tweet, který nasbíral několik tisíc lajků a retweetů. Výrobce se mu pak ozval a prozradil kombinaci kláves, kterou lze televizor poslat do režimu Recovery, odkud lze reset provést.

Podobné útoky můžou postihnout jakoukoliv chytrou elektroniku připojenou k internetu. Tenhle o sobě dal viditelně vědět. Představte si ale malware, který zneužije integrovanou kameru/mikrofon a šmíruje, co se v obýváku nebo ložnici děje.

Zdroj: Myce

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

  • mám loňskou LG s webOS 2.0 a na rychlost si nemohu stěžovat. Je super, že zatím zvládla přehrávat filmy ve všemožných kodecích.
   Zkoušel jsem i letošní LG a tam je ten WebOS ještě rychlejší.
   Imho tvá zkušenost (nebo vyčtené moudro) pochází z dob prvních LG/webOS televizí.

   • Asi to taky bude záviset na výkonu procesoru a rychlosti úložiště a RAM. Možná se ty nejpomalejší procesory do kalkulaček už neseženou… 🙂

    Mohu potvrdit, že loňská TV s WebOS 2.0 má odezvy dostatečně rychlé.

 1. Rychlost OS v televizoru – opravdu bizarní téma. Nicméně článek je jedna věc, video druhá věc, ale … stalo se to někomu z vás, či znáte OSOBNĚ někoho komu se to stalo? Dost pichybuju. Nepodléhejte článkům vytvořeným pouze za účelem „lovu“ senzacechtivých čtenářů 🙂