Vyfoťte cokoliv a word.camera vám řekne, co to je. Ale je náladová

0

Ross Goodwin sám sebe popisuje jako language hackera. Umí to se slovy. Zabývá se počítačových zpracováním přirozeného jazyka. Nedávno spustil nový web word.camera, na kterém své znalosti zužitkoval tak, že umělá inteligence dokáže popsat, co se nachází na obrázku, který mu předhodíte jako soubor nebo co strčíte před webkameru.

word.camera umí rozpoznat, co je na fotce word.camera umí rozpoznat, co je na fotce word.camera umí rozpoznat, co je na fotce
Word.camera | Rozpoznávání včetně pauzy na kafe a cigárko | Výsledek 

Nenaprogramoval vše od píky. Vizuální zpracování obrazu obstarává Clarifai a přirozenou skladbu vět má na svědomí ConceptNet. Spojit to do jednoho celku je docela legrace. Nástroj totiž nepopíše jedním slovem, co se na fotce nachází, ale vymyslí k tomu celý příběh nebo častěji spíš jen tak blábolí. Pochopitelně v angličtině.

 

Hlavní motiv ale rozpoznat dokáže. Na první fotce poznal hřebce. O sexy fotce skutečně řekl, že je sexy. V záplavě zelené barvy našel bambus. U čistě fialové barvy nenapsal, o jaký odstín jde, ale mluvil o abstraktním umění a pozadí. Má svým způsobem pravdu.

via PetaPixel

Vyfoťte cokoliv a word.camera vám řekne, co to je. Ale je náladová
Ohodnoťte tento článek!