Výkonný rendering GPU na slabé stanici aneb vzdálená akcelerace nVidia Grid VCA

0

Nevím, jestli je to nějakým jarním elánem, ale Nvidia se na GTC 2013 evidentně snaží. Další dost významnou (byť na CeBITu už avizovanou) novinkou je Grid Visual Computing Appliance (VCA), což je systém vybavený grafickými kartami Nvidia Quadro a nově vyvinutým softwarem Grid VCX. Ten umožňuje vytvořit na každé připojené pracovní stanici (klientovi) virtuální pracovní plochu, jež má vzdálený přístup k výstupu z Grid VCA.

Na něm pak mohou běžet náročné aplikace od Adobe, Autodesku nebo Dassault Systemes (Solidworks), takže ani scénáře, kdy v Maye budete na levné a relativně slabé pracovní stanici mít k dispozici v reálném čase počítaný render zpracovávané scény není utopií. Výhodou má být samozřejmě i centralizovaná správa konfigurovatelnost, tedy minimum nutné práce správce pro jednotlivé klienty. 

 

Grid VCA se bude prodávat ve dvou konfiguracích:

Konfigurace Nvidia Grid VCA
GPU 8 GPU 16 GPU
Paměť pro GPU 32 GB 64 GB
RAM 192 GB 384 GB
CPU 16 vláken 32 vláken
Počet uživatelů (klientů) až 8 současně až 16 současně

Cena slabší konfigurace začíná na 24 900 USD, za licenci na software Nvidii zaplatíte ročně 2400 USD. Porovnání s řešením, kdy by dostatečný výkon měla každá jednotlivá pracovní stanice si už musí udělat každý správce IT podle situace ve své firmě sám.


 

Zdroj: TZ Nvidia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Je otázka, zda Haswellové Celery a Pentia vůbec v roce 2014 vyjdou. Aby už trh nevypadal tak, že bude malý segment desktopu s výkonnými procesory a většinové mobilní/nízkospotřebové CPU a nic mezi tím. Tady ta drobná šepleť Celer, Pentium do desktopu už nebude vůbec vyráběná.