Výkonný Twin Frozr II i na GTX 560

0

Už 25. ledna mají vyjít nové grafické karty vyšší střední třídy postavené na čipu společnosti Nvidia, jenž má kódové označení GF114. Novinka ponese název GeForce GTX 560 Ti a pokusí se zaujmout poměrem cena/výkon podobně jako již legendární GTX 460.

Nvidia GeForce GTX 460

Referenční takty budou s největší pravděpodobností následující: 820 MHz pro jádro, 1640 MHz pro shadery a na 4008 MHz efektivně budou taktovány paměti s celkovou kapacitou 1 GB, které s jádrem komunikují skrz 256 bitů širokou sběrnici. Toto jsou již všeobecně známé informace, které už před nějakou dobou prosákly na veřejnost.

Dnes se podíváme na konkrétní model, který připravuje společnost MSI. Je jím GeForce GTX 560 Ti Twin Frozr II, který je osazený známým nereferenčním chladičem, jenž jste mohli nedávno vidět například na připravovaných kartách GTX 580/570 Twin Frozr II. Taktovací frekvence jsou navýšené na 880 MHz pro jádro, 1760 MHz pro shadery a 4200 MHz pro paměti. V jednom z obchodů se již karta objevila k předobjednání za cenu 280,33 eur, ale cena při uvedení bude zřejmě o něco nižší.

Na závěr ještě malý nástin výkonu referenčního modelu. Popisek zeleného pruhu je jasný, ale šedý pruh je poněkud záhadný a se svojí neznalostí čínštiny si netroufám s jistotou tvrdit, co může znamenat. S velkou pravděpodobností jde ale o v testech běžně používaný Unigine Heaven Benchmark, jehož současná verze nese právě označení 2.1.

Zdroje: TechPowerUp.com, chiphell.com

Ohodnoťte tento článek!