Vylepšení ve vyhledávání ve Windows 8

0

Microsoft u systému Windows 8 razí cestu přidáváním nových funkcí, nikoliv jejich odebíráním. Pokud jste si tedy navykli na rychlé otevření nabídky Start, vepsání jména aplikace, souboru či nastavení pro rychlé nalezení, nemusíte se bát, že by vám tento návyk přišel vniveč, ačkoli nabídka Start byla nahrazena obrazovkou Start.

Vyhledávací možnosti u Windows 8 zůstanou zachovány a dokonce vylepšeny, navíc se zabalí do grafického kabátku ve stylu Metro UI. Pro vyhledávání tedy lze použít známé klávesové zkratky jako je kupříkladu stisk klávesy Win a vepsání jména aplikace, kombinace Win+F pro rychlé vyhledávání souborů a nově také Win+W pro vyhledávání v nastaveních.

Nechybí ani stařičký dialog Spustit (Win+R), který se ovšem také dočkal vylepšení: bude automaticky doplňovat cesty při psaní.  Podobně i při vyhledávání souborů pomůžou novinky v podobě automatických oprav vyhledávaných výrazů na základě záznamů v indexu souborů a možnost rychlého zobrazení detailnějších informací o nalezených položkách.

Dle statistik Microsoftu je cílem 67 % vyhledávání nalezení aplikace, ve 22 % případů soubor a v 9 % nějaké nastavení v ovládacích panelech, proto budou výsledky patřičně seskupeny a seřazeny. Protože vyhledávání kontaktů zabírá velmi malé množství případů (0,05 %), Windows 8 přenechá poskytování této funkce na aplikacích třetích stran.

Další důležitou novinkou je navýšení rychlosti vyhledávání, což řada uživatelů určitě ocení, zvláště majitelé netbooků, u kterých je zrychlení nejvýraznější. Podrobnosti naleznete v následujícím grafu. Říkáte na vyhledávání ve Windows 8 vy? Používáte jej často ve Windows 7, a jak vás změny ovlivní?

Zdroj: Microsoft via Neowin

Ohodnoťte tento článek!