Vylepšený tablet od Lenova s Full HD: Yoga Tablet 10 HD+ [MWC]

0

Yoga Tablet jsme testovali minulý měsíc a koncepce válečku na straně se ukázala jako velmi užitečná. Proti rovným tvarům ostatních tabletů téměř samé výhody. Přesto jsme kritizovali pár nedodělávek a hlavně displej s nízkým rozlišením.


 

Netrvalo to dlouho a na světě je další Yoga. Na barcelonském veletrhu představilo Lenovo vylepšenou desetipalcovou verzi s přídomkem HD+. To obvykle znamená rozlišení 1600 × 900 px, ale nová Yoga 10 HD+ má rovnou Full HD a rovnou v dobrém poměru stran 16:10. Proti mizerným 1280 × 800 px z původní Yogy velké zlepšení, Lenovo zřejmě vyslyšelo uživatele i recenzenty.

Hardware uvnitř čítá čtyřjádrový Snapdragon na 1,6 GHz, 2 GB paměti, 16/32GB úložiště a 8Mpx fotoaparát (dříve 1,2GHz Qualcomm a 1 GB paměti). Velikost aklumulátoru se nezměnila, 9000 mAh zůstává. Výdrž Lenovo udává až 18 hodin a operačním systémem bude Android 4.3. Lehce se změnil úhel stojánku.

Kamera se posunula do střední části válečku, kde si ji nebudete zakrývat prstem. Cena se očekává na hranici 350 dolarů, což je jen lehce víc, než současná generace. Za 59 dolarů půjde dokoupit originální externí klávesnice. V evropě bude v prodeji od června.

 

zdroj: tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!