Vylepšujeme pracovní plochu: Jak na Widgety ve Windows 7

0

Často pracujete s určitými konkrétními programy, případně pravidelně sledujete nebo monitorujete nějaké specifické systémové informace nebo vlastnosti? Právě pro vás by mohlo být zajímavé doplnit pracovní plochu o Widgety. Jejich podpora je u Windows 7 již součástí instalace a byla by škoda jich nevyužít – dokážou ušetřit čas, zefektivnit práci a navíc dobře vypadají.

 

Stačí jen pár kliknutí

V počítači přejděte do nabídky Ovládací panely, ve které zvolte položku Miniaplikace na plochu. Přibližně 9 takových Widgetů je k dispozici ihned, zbývá je tedy pouze přesunout na plochu a začít používat. To provedete tak, že uchopíte myší vybranou ikonku a přesunete ji na plochu tam, kde chcete mít widget umístěn, třeba hned do pravého horního rohu.

Widgety Widgety

Tímto způsobem si přetáhněte všechny widgety, které si přejete mít na ploše. Asi brzy zjistíte, že některé z nich bude potřeba v optimálním případě ještě nakonfigurovat, aby zobrazovaly ty správné informace. Toho dosáhnete tak, že najedete myší nad Widget a počkáte, dokud se Vám nezobrazí postranní panel s nabídkou možností. Jedna z nich je Nastavení. Po kliknutí se otevře požadované konfigurační prostředí, ve kterém provedete změny a uložíte je.

Widgety Widgety Widgety 

Kromě možnosti Widget odstranit může být přítomen také ještě tlačítko rozšíření funkcí. To v praxi může znamenat třeba zvětšení Widgetu a zobrazení více informací. V případě Widgetu ukazující aktuální počasí se po rozšíření objeví také předpověď na následující 3 dny, a to včetně grafických prvků.

Widgety Samozřejmostí je možnost Widget kdykoli odstranit, případně přesunout na jiné místo na ploše. To provedete podobně jako s jakoukoli ikonou, uchopíte myší a přetáhnete na požadované místo.

Desítky dalších Widgetů na internetu

Je docela pravděpodobné, že Vám po chvíli nebudou Widgety stačit, případně byste rádi nalezli další možnosti. V obou případech je řešení nasnadě – přímo na internetových stránkách Microsoftu v oblasti přizpůsobení pracovního prostředí je obstojná databáze otestovaných Widgetů. Naleznete mezi nimi například alternativní ukazatel vytížení procesoru nebo disků, jazykový překladač, zbývající výdrž baterie, nebo třeba alternativní analogové hodiny. Konec konců, přesvědčit se můžete sami na internetové adrese www.jdem.cz/uprr7.

WidgetyCelá řada aplikací má své vlastní widgety. Jako příklad bychom mohli zvolit Kaspersky Antivirus nebo Norton Antivirus. Na různých neoficiálních stránkách lze také najít miniaplikace pro programy, jako je například Winamp, průzkumník a mnohé další. Widgety také stále průběžně vznikají, třeba se tedy časem dočkáte Widgetu i pro váš oblíbený prográmek

Ohodnoťte tento článek!