Výlet do historie. Zahrajte si první díl Tomb Raideru přímo v prohlížeči

1
OpenLara
OpenLara

Ruský vývojář Xproger portoval první díl dobrodružství Lary Croft na web. Nemusíte nic instalovat, stačí vám moderní prohlížeč s podporou WebGL a hodně trpělivosti. Dřívější hry byly náročné a nic neodpouštěly. Hráči museli přesně načasovat každý skok a luštit hromadu logických hádanek. Platí to i pro první Tomb Raider z roku 1996.

Xproger předělal jen druhý level nazvaný The City of Vilcabamba. Ve hře se můžete volně pohybovat pomocí myši a klávesnice. Zvolit si můžete pohled z první, nebo třetí osoby. Při procházení levelem na vás budou útočit netopýři, vlci a medvědi. Vy jim to můžete vrátit pomoci brokovnice, dvojice pistolí nebo Uzi.

Na rozdíl od původního titulu není grafika uzamčená na 30 fps, takže hra pojede plynuleji. Stejně ale budete potřebovat dobrý hardware, protože webové technologie nejsou pro 3D hry příliš vhodné.

Projekt OpenLara se inspiroval u OpenTombu. Jeho tvůrci mají ještě větší ambice. Na web chtějí portovat všech pět původních dílů Tomb Raideru.

Výlet do historie. Zahrajte si první díl Tomb Raideru přímo v prohlížeči

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Hrál jsem, náhodou super, akorát to má dva nedostatky. První je že rozložení kláves dělal nějakej hňup, protože se mi nedařilo přeskočit jednu překážku, protože se tam prostě musela rozběhnout a nedokázal jsem ji srovnat. A druhá že se to nedá uložit.