Výměna stráží: Western Digital povede bývalý šéf Hitachi GST

0

Společnost Western Digital oznámila, že od ledna 2013 bude mít nového generálního ředitele. Stane se jím devětačtyřicetiletý Steve Milligan, který v současné době zastává pozici prezidenta firmy (a tento titul si nadále ponechá). John F. Coyne, který zastává pozici CEO od ledna 2007, po šesti letech ve funkci odchází do důchodu. Letos oslavil své 63. narozeniny.


John Coyne vystudoval univerzitu v Dublinu, kde v roce 1971 získal bakalářský titul v mechanickém inženýrství. Do Western Digital nastoupil v roce 1983 a během svého téměř třicetiletého působení vystřídal mnoho pozic. Od roku 2002 byl viceprezidentem zodpovědným za výrobu pevných disků a než byl jmenován generálním ředitelem, zastával ještě post provozního ředitele.

 

Steve Milligan je taktéž ostříleným veteránem a s řízením firmy vyrábějící pevné disky má několikaleté zkušenosti. Od roku 2009 byl prezidentem a generálním ředitelem Hitachi Global Storage Technologies, než Western Digital letos v březnu firmu odkoupil.

Milligan se do pozice CEO vyšvihl z pozice finančního ředitele, tuto pozici zastával už od roku 2004 ve Western Digitalu, než v roce 2007 zběhl k HGST. Nemůže tedy být pochyb o tom, že John Coyne svého nástupce dobře zná. Ještě před angažmá ve WD pracoval Milligan na různých finančních a účetnických pozicích v Dellu a Price Waterhouse (ještě před sloučením s Coopers & Lybrand v roce 1998).

Zdroj: X-bit labs

Ohodnoťte tento článek!