Vyměníte v něm leda úložiště. Surface Studio překvapivě obsahuje i procesor ARM

0

Microsoft koncem října odhalil bájný přírůstek do rodiny Surface. Jedná se o all-in-one řešení pro profesionály a profesionálky zaměřené na grafiku. Je to také řešení neskutečně drahé, takže si jej pořídí málokdo. Osobně se domnívám, že jde Microsoftu především o to, že vytvořil vzor, který mohou ostatní výrobci kopírovat.

Buď jak buď, pokud máte zbytečné peníze, můžete si zařízení koupit a zklamání vás nejspíš nečeká. Snad až na to, že nejlevnější konfigurace, která vás vyjde na zhruba 90 tisíc korun, obsahuje trapných 8 GB paměti. Vyšší konfigurace nabízí 16–32 GB operační paměti, což je aspoň v prvním případě pro práci s grafikou v opravdu vysokém rozlišení spíše nutný základ než luxus.

Microsoft Surface Studio  

Redakce iFixit provedla dekonstrukci zařízení. Co zjistila o útrobách? V první řadě nepříliš překvapivě odhalila, že moduly operační paměti, dále procesor a grafický čip jsou integrovány přímo na základní desce. Ani jednu z těchto komponent proto nevyměníte. Surface Studio má aspoň vyměnitelná úložiště, takže můžete z výroby instalované jednotky vyměnit za jiné. Vyměnit lze jak úložiště s rozhraním M.2, tak SATA III.

Skóre, jak (snadno) lze počítač opravit, se v případě Surfacu Studio zastavilo na pěti bodech z deseti. Jak upozorňuje The Verge, stejné skóre získal před dvěma roky iMac s 27″ 5k obrazovkou. Při rozebírání stroje byla odhalena jedna zajímavost. V počítači se totiž nachází také procesor architektury ARM (32bitový Atmel ATSAMS70N21 Cortex-M7). Víme o něm jen to, že pomáhá obrovskému displeji, aby zobrazoval to, co má.

Zdroj: iFixit via The Verge

Vyměníte v něm leda úložiště. Surface Studio překvapivě obsahuje i procesor ARM

Ohodnoťte tento článek!