Výpadek Facebooku a WhatsAppu přivedl desítky milionů lidí k Telegramu a Signalu

6
Telegram a WhatsApp
Telegram a WhatsApp
-
Zdroj: Cnews.cz

Velký facebookový výpadek měl pro některé služby pozitivní efekt. Zatímco si všichni z nedostupných sítí povídali na Twitteru, problémy WhatsAppu znamenaly příliv nových uživatelů pro Telegram i Signal.

Chatovací aplikace patří k těm, bez kterých se uživatelé neobejdou. Nedostupnost Messengeru i WhatsAppu (oba vlastní Facebook) tak znamenala miliony nových uživatelů pro menší hráče. Otázkou je, zda u nové aplikace zůstanou a kolik se jich vrátí.

Šéf Telegramu Pavel Durov oznámil, že se k jeho síti během výpadku připojilo 70 milionu nových uživatelů. Jelikož jejich celkový počet aktivních uživatelů Telegramu byl předtím asi 500 milionů, šlo o obrovský nárůst. Servery Telegramu měly co dělat, ale nárůst ustály.

Pavel Durov oznámil miliony nových uživatelů během výpadku WhatsAppu
Pavel Durov oznámil miliony nových uživatelů během výpadku WhatsAppu

Podobně alternativní je i open-source komunikátor Signal, který sice přesné počty neuvedl, ale zmínil, že získal miliony nových uživatelů. Signal nedávno finančně podpořili i zakaldatelé WhatsAppu, kterým se nelíbí, kam jejjich produkt pod Facebookem směřuje.

Z dalších pak třeba Viber na svém twitterovém účtu přivítal nové uživatele, ale neuvedl žádná čísla. Počet uživatelů WhatsAppu se počítá již v miliardách a je tak odhadem asi 4 až 6× větší než Telegram.

Tip: Signal ukázal praktiky Facebooku na cílené reklamě. Skončil se zablokovaným účtem

Tip: Skryté funkce Telegramu: využijte boty, channely a další vychytávky na maximum

Měli jste WhatsApp a úřešli jste běhěm výpadku na jinou službu?

Výpadek Facebooku a WhatsAppu přivedl desítky milionů lidí k Telegramu a Signalu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

6 KOMENTÁŘE

  1. Stacilo tam dat moznost „Nemam WhatsApp.“ a mohli jsme vedet, jak je to vubec mezi ctenari Cnews rozsirene. Ja to mel na mobilu kdysi asi dva dny, zpravy chodily se zpozdenim a jeste to zralo baterku, bez toho se obejdu.
    Porad ale lepsi WhatsApp nez reklamou prolezly Signal! Ten nevydrzel na mem mobilu ani den.