Vypněte televizi, běží P2P vysílání BitTorrent Live

0

BitTorrent Live vám umožní streamovat cokoliv a zabít televizi. Po aplikaci pro synchronizaci dat (BitTorrent Sync) představuje společnost BitTorrent, Inc., další využití bittorrentového protokolu. Projekt BitTorrent Live umožňuje streamování videa ve vysoké kvalitě a jen s minimálním zpožděním třeba i stotisícovému publiku.

Navíc ovšem, jak už je zvykem peer-to-peer světa, otevírá pole internetového vysílání všem zájemcům. Pokud nehodláte nabízený obsah komercializovat například přidáním reklam, tak vás to přitom nebude coby vysílatele nic stát.

BitTorrent Live
BitTorrent Live

Chci zabít televizi,“ vtipkoval v únoru na MusicTech Summitu v San Francisku tvůrce BitTorrentu Bram Cohen a rozhodně si jde za svým cílem. Služba, jež díky bittorrentovým algoritmům umožní jen na základě stažení nijak objemného programu (pro Windows jen málo přes pět megabajtů) propojit jeden zdroj s několika tisíci diváky (zatím nejnavštěvovanější kanál má sledovanost přes třináct tisíc) je jasným hřebíkem do obrazovky stárnoucího média.

 

Respektive má BitTorrent Live potenciál takovým hřebíkem být. Momentálně ovšem najdeme na stránkách projektu jen jedenáctku kanálů, z nichž některé navíc nejsou vždy dostupné a spolehlivě streamované. Beta se ale veřejnosti otevřela teprve před pár týdny, čili nezbývá než čekat, až si možnosti ovládat masy všimnou budoucí Murdochové internetového vysílání.

Do té doby se vám nabízí alespoň archiv klasických animáků (občas tam běží i Pepek námořník) nebo záznamy ze sportovních akcí. Nebo můžete díky BitTorrent Live dávat pozor na to, zda se na křižovatce San Francisco Bay Bridge nedějí nějaké nepravosti…

Ohodnoťte tento článek!