Výrobci desek lámou nad AMD hůl

0

Když AMD v březnu vydalo čipset AMD 780G, který se pyšní velmi dobrým (v rámci možností) integrovaným grafickým jádrem, to nejlepší si nechalo až na později. Kódové označení RS780D patří čipsetu AMD 790GX, který přidá podporu CrossFire s rozdělením PCIe linek na dvakrát osm a IGP by se mělo dočkat vyšší frekvence a SidePort paměti ve standardní výbavě.

Možná se ale AMD mělo držet přísloví, že železo se má kout, dokud je žhavé. Je totiž pravděpodobné, že novému čipsetu se nedostane takové pozornosti, jakou by si AMD přálo. Intel nabízí procesory v širším spektru cenových kategorií, platforma LGA775 se prodává více a podle toho reagují výrobci základních desek. Ti prý větší část svých inženýrů zaúkolovali návrhem desek s čipsetem Intel P45 a postupně je přesunuje na vývoj podvozků pro platformu LGA1366. AMD 790GX se naopak mnoho pozornosti nevěnuje.

Pokud má Fudzilla pravdu, co to znamená pro nás, zákazníky? V podání velkých výrobců, jako jsou například tchajwanští ASUS a Gigabyte, se zřejmě dočkáme základních desek s AMD 790GX a tyto desky vyjdou včas. K dispozici ale nebude mnoho verzí. Menší výrobci pak vydají své desky se zpožděním, nebo vůbec a obecně lze říct, že výběr nebude tak bohatý. To všechno je ale prostá reakce na dění na trhu procesorů, kde AMD nedokáže kloudně soupeřit s Intelem a o procesory z Drážďan není takový zájem.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!