Výrobci počítačů mohou na nové stroje instalovat Skype, Microsoft vydal kit

0

Od doby, co Microsoft koupil Skype, již nějaká doba uplynula. Obchod byl dokončen minulý rok na podzim. Firma vyvíjející jeden z nejpoužívanějších komunikátorů na světě funguje podle všeho velmi nezávisle na svém novém vlastníkovi. Pořád se čeká, kdy se Redmondští chopí příležitosti. Teprve nedávno vyšel klient pro platformu Windows Phone a znamenal maximálně velké zklamání, poněvadž neběží na pozadí. Ve výrobě je také verze Skypu, která by běžela v prohlížeči. Klienta pro Windows 8 jsme prozatím nespatřili, navzdory blížícímu se vydání nového operačního systému. Integrace do portfolia Microsoftu neprobíhá zrovna rychle.

Tip: Skype: „superuživatelé“ skončili, nahradilo je 10 000 počítačů s Linuxem

Alespoň v jedné oblasti je Microsoft aktivní. Nově nabízí výrobcům počítačů kit, takže pokud chtějí, mohou komunikátor nainstalovat na své počítače. Touto cestou se může Skype rovněž nadále rozšiřovat. Pokud si koupíte nový počítač a bude na něm také Skype, ničemu se proto nedivte. Redmondští nabízí produktů k předinstalování více, například antivir Security Essentials nebo kancelářský balík Microsoft Office (v demoverzi). Pokud jde o antivirový program, tak ten již bude ve Windows 8 integrován od počátku. Výrobci počítačů mají zase o starost méně.

 

V ideálním případě Microsoft do svého nadcházejícího systému integruje také Skype. Podle všeho v něm nalezneme rovněž aplikaci Messenger, čili doufejme, že pánové z Redmondu chytí příležitost za pačesy. Stále není jasné, jestli bude Skype zabudován právě do jmenované aplikace, nebo vznikne vlastní klient pro Metro. Prozatím můžeme v Osmičkách používat běžného desktopového klienta, na němž se akvizice Microsoftem prozatím nijak zvlášť projevit nestihla. Výrobci počítačů mohou předinstalovávat verzi 5.8, aktuální je přitom 5.9. Průvodce pro nasazení softwaru není dostupný v češtině, takže nevíme, jestli do toho pustí také místní výrobci počítačů.

Zdroj: Neowin | ZDNet

Výrobci počítačů mohou na nové stroje instalovat Skype, Microsoft vydal kit

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář