Vyšel Chrome 59. Přináší nastavení v designu Material a nativní oznámení v macOS

Další část přechodu na design Material. Projekt bude zcela dokončen nejspíš kolem roku 2033.

0
Google Chrome
Google Chrome

Google včera oficiálně vydal Chrome 59. Ten v rámci stabilní vývojové větve bude během následujících dnů a týdnů nahrazovat svého předchůdce – instalaci si můžete vynutit pouze na počítačích. Zatím víme o dvou hlavních novinkách. Prohlížeč na platformě macOS využívá nativní systém pro oznámení, oznámení proto budou vypadat jinak než dříve, ale zapadnou do systému. Navíc bude díky tomu respektován režim, kdy nechcete být rušeni.

Co si užijete také mj. ve verzi pro Windows? Google předělal nastavení, které zapadá do designu Material. (Nedá mi to, abych se znovu nepozastavil nad tím, jak dlouho Google své produkty kousek po kousku předělává do designu, který představil před třemi roky.) Mně tato podoba připadá přitažlivější a přehlednější – určitě je pak vhodnější pro dotek. Záleží ovšem na vkusu každého jedince, jestli se mu změna bude líbit.

Kolegovi Lukáši Václavíkovi bude určitě vadit plýtvání místem. Co na nové vzezření nastavení říkáte vy? Marin Brinkmann upozornil, že zatím lze starou podobu nastavení vrátit pomocí předvolby chrome://flags/#enable-md-settings. Dříve či později ale bude pravděpodobně zcela odstraněna. Chrome 59 dále přidává pár novinek pro vývojářky a vývojáře, které Google shrnuje ve videu:

Ohodnoťte tento článek!