Vyšel Firefox 22. Podporuje WebRTC, správu sociálních sítí a zvyšuje výkon

0

Nezisková organizace Mozilla se po šesti týdnech vrací, aby uživatelům dopřála pár potěšení. Firefox 22 sice neblokuje cookies třetích stran, leda byste sami provedli úpravu nastavení, zato přichází s aktivní podporou technologie WebRTC. O té jste určitě slyšeli, tak pouze připomínáme, že díky ní lze komunikovat v reálném čase s jinými uživateli, a to přímo v prohlížeči a bez zásuvného modulu. Potenciál proto mohou využít např. služby jako Skype. Mimo mísu není ani sdílení souborů.

Jiná technická záležitost prozatím potěší jen úzkou skupinu uživatelů. Kdybyste používali počítač s obrazovkou s velmi vysokým rozlišením, Firefox zvládne vykreslit text ve větším podání. Bude tedy myslet na škálování prvků a obrazu. Zřejmě méně využijete změnu rychlosti přehrávání multimédií vložených na stránky pomocí tagů z HTML. Vítaným řešením je naopak integrování sociálních sítí do správce doplňků.

 

Pokud si do prohlížeče přidáte chat z Facebooku, případně jinou z mála podporovaných sítí, přidané sítě budete moci snadno spravovat. Poslední vydání ohnivé lišky přináší také významná výkonnostní vylepšení. Vývojáři do prohlížeče implementovali clipboardData API, díky němuž může JavaScript přistupovat k datům ve schránce, nebo Web Notifications API zodpovědné za oznámení a upozornění ze strany webových aplikací. Zájemci nechť zamíří na adresu Firefox.com.

Spravujte integrované sociální sítě
Spravujte integrované sociální sítě

Zdroj: Firefox Notes

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Bobcat a 4,9mm^2? To si opravte 😉

     

    A „smart dust“ sa stava realitou. Vyrobne naklady tomu casom klesnu. Este sa k tomu dolepi nieco na bezdrotovu komunikaciu, antenka, mala bateria a jeden element smart dustu je hotovy.