Vyšel Firefox 42. Přináší „adblock“ a konečně také 64bitovou verzi pro Windows

0

Mozilla právě vydala Firefox 42 pro desktopové i mobilní systémy, stahovat je můžete odsud. Zajímavostí desktopové verze je, že již konečně vyšla i v 64bitové verzi pro Windows. Na oficiálním webu to Mozilla ještě nedává znát, ale z FTP už x64 instalátor stahovat můžete (win64).

Po vzoru konkurenčních prohlížečů Firefoxu 42 znázorňuje, ve kterých panelech hraje hudba nebo video. Vedle křížku pro zavření panelu se objeví ikonka reproduktoru. Když na ni kliknete, zvuk panelu ztlumíte.

Firefox 42 ukazuje, ve kterých panelech hraje hudba
Firefox 42 ukazuje, ve kterých panelech hraje hudba

Další novinkou je vylepšený anonymní režim s ochranou proti sledování. Jak už jistě víte, jde o vznešený název pro blokátor reklam a měřicích skriptů. Jde vypnout, ale nejde zapnout při běžném surfování.

Zabezpečený anonymní režimZabezpečený anonymní režimZabezpečený anonymní režim
Zabezpečený anonymní režim 

Přepracovaný je také správce hesel. Mozilla vylepšila heuristiku, na webech bude lépe rozpoznávat přihlašovací pole a nabídne uložení údajů. Nově je možné importovat hesla z IE nebo Chromu kdykoliv, nejen při prvotní instalaci. Přehlednější je i samotný správce. Na dvě kliknutí lze zkopírovat do schránky přihlašovací jméno i heslo.

 

Protokol WebRTC nově podporuje IPv6 připojení. Media Source Extension pro HTML5 videa bude fungovat na všech stránkách. Vývojáři pak mohou využít simulátor Firefoxu OS pro různé formáty zařízení (telefony, tablety nebo TV). Kompletní seznam změn najdete zde.

Zdroj: Mozilla