Vyšel Firefox 45. Ztratil Panoramu, ale zato má synchronizované panely

0

Mozilla před pár hodinami vydala další verzi Firefoxu (stahujte odsud). Pětačtyřicítka o Panoramu (seskupení stránek), ale pomocí doplňku si ji můžete vrátit. Dle tvůrců šlo o málo používanou funkci, takže ji zkrátka odstranili.

Firefox 45 s funkcí Hello
Firefox 45 s funkcí Hello

Tahákem se neukázal být ani integrovaný chat Hello, proto mu v Mozille přidělili nový význam. Skrz Hello je teď možné sdílet s přáteli otevřené panely a společně prohlížet web. Popravdě mi to vůbec nefungovalo. Druhá strana hlásila neznámou chybu.

Firefox 45 vidí otevřené panely z jiných zařízení
Firefox 45 vidí otevřené panely z jiných zařízení

Dobrou zkušenost nemám ani s další novinkou, synchronizací otevřených panelů. Pokud jste na více zařízeních (desktop, Android a iOS) přihlášeni pod stejným účtem, můžete ve Firefoxu vidět otevřené panely odjinud. Stránky z Androidu ani iOS ale Firefoxu neviděl, možná proto, že tam ještě nedorazila aktualizace na verzi 45. Panel z Ubuntu prohlížeč viděl, ale vždy jen první otevřenou stránku. Pokud jsem přešel jinde nebo otevřel další panely, na druhém počítači se to nijak neprojevilo.

 

Panely z ostatních zařízení by se měly zobrazit také v našeptávači adresního řádku, ale protože synchronizace nefungovala, opět jsem to nemohl ověřit. Firefox 45 podporuje Push a Web Speech API. První rozhraní dovolí webovým stránkám zasílat upozornění na plochu, druhé slouží hlasové rozpoznávání a syntézu. Opravena byla chyba, která znefunkčnila přesměrování z IDN adres (s diakritikou a jinými znaky mimo klasickou latinku).

Zdroj: Mozilla

Ohodnoťte tento článek!