Vyšel nový Twitter pro Windows Phone. K systému moc neladí

0

Známý mikroblog po dlouhé době aktualizoval oficiální aplikaci pro Windows Phone. Jako jednu z novinek Twitter uvádí, že je všude dostupná spodní lišta s tlačítky pro vyhledávání a psaní nového Tweetu. Což je nesmysl, předtím tam lišta také byla a navíc obsahovala i další tlačítka.

Twitter 3.0 pro Windows Phone Twitter 3.0 pro Windows Phone Twitter 3.0 pro Windows Phone Twitter 3.0 pro Windows Phone Twitter 3.0 pro Windows Phone 

Užitečnější novinkou je ale možnost připojit (pin) na hlavní obrazovku cizí účet, seznam nebo výsledky vyhledávání. Budou sloužit jako odkaz na příslušné místo v aplikaci, což se může hodit třeba pro hashtagy.

Největší změnou je nový vzhled. Ten jakoby kopíruje aplikace pro Android nebo iOS. Starší verze Twitteru krásně zapadla do textového designu Metra a Windows Phonu, ta nová vypadá trochu jako parazit. Čtyři tlačítka Home, Connect, Discover a Me předtím chyběla. Nad nimi je navíc prázdná lišta (s ikonkou Twitteru) zbytečně zabírající prostor. Pokud máte v aplikaci více připojených účtů, lze díky liště vidět, který je aktivní. Ale pokud máte jen jeden, neměla by se přece vůbec zobrazit.

 

Nový Twitter 3.0 můžete stahovat z Windows Phone Storu. V obchodě se sice píše o verzi 2.0, ale samotná aplikace se tváří jako 3.0, proto se nenechte zmást. I přes výtky k designu je aplikace dobrá a pocitově také rychlejší než dříve.

Screenshoty starší verze

Twitter 2.0 pro Windows Phone Twitter 2.0 pro Windows Phone Twitter 2.0 pro Windows Phone

Zdroj: Twitter

Ohodnoťte tento článek!