Vyšel Paint.NET 4.0.18. Vstoupil do Windows Storu a i zde podporuje zásuvné moduly

Další povedená aplikace, kterou můžeme nainstalovat klepnutím na jedno tlačítko.

3
Paint.net
Paint.net

Před několika měsíci Rick Brewster řekl, že se bude zabývat tím, jak dostat grafický editor Paint.NET do Windows Storu. Jak hlavní vývojář slíbil, tak se stalo. Je to jedna ze zajímavějších aplikací, která se do digitálního katalogu dostala. Jednodušší alternativa k Photoshopu si svou premiéru odbyla při příležitosti vydání nové verze 4.0.18.

Ve Storu je k dispozici v 64bitové verzi. I ve varianta Paint.NET ze Storu podporuje zásuvné moduly. Jen je ovšem nemůžete přidávat do instalační složky. Místo toho byla vymyšlena alternativa: v Dokumentech vytvořte podložku paint.net App Files a v ní vytvořte další podsložky Effects, FileTypesShapes. Do nich pak moduly vkládejte podle účelu a program je načte. Potud jsou obě varianty stejné.

Oblíbený rastrový editor si našel cestu do Windows Storu
Oblíbený rastrový editor si našel cestu do Windows Storu

Důležitý rozdíl spočívá v ceně. Program byl od roku 2004, kdy vznikl, nabízen zcela zdarma. Nadále to platí pro verzi s instalačním programem, kterou seženete na webu. Varianta ve Windows Storu je nicméně zpoplatněna. Standardní cena je 259 Kč, až do konce října si ale nástroj můžete pořídit ve slevě za 143 Kč. Odmítám tvrdit, že je zpoplatnění apriori špatné. Naopak, cena je rozumná, vývojář si podporu zaslouží.

Brewster plánuje udržovat obě varianty Paint.NET, tedy jak tu ve Storu, tak tu na webu. A co nového přináší verze 4.0.18? Především se díky optimalizacím podařilo zkrátit rychlost spuštění o zhruba 25 %. Dále aplikace nově podporuje (v obou variantách) již zmíněné načítání zásuvných modulů z Dokumentů.

Paint.NET 4.0.18 zrychluje spouštění o čtvrtinu
Paint.NET 4.0.18 zrychluje spouštění o čtvrtinu
Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Proti zpoplatnění nic nemám, sám jsem jim posílal donate. Naopak mám názor, že sluníčkáři propagovaná cesta vše zdarma je nesmyslná., protože vše má svou cenu. A platí to i pro webový obsah. V tomto případě se mi ale nelíbí, že na webu je to zdarma a ve Store placené. Měli zpoplatnit oboje nebo nic.

    • Asi to vyvojar chtel a chce delat zadarmo, ale umisteni do Storu ho stalo nejaky cas a finance nad ramec toho, co byl ochoten delat jako konicka. Takze to vyresil jednoduse, pokud chcete aplikaci ze Store, ok ale zaplatte poplatek.

    • Asi bude mnohem jednodušší řešit tu monetizaci přes Store, kdy to zřejmě bude administrovat MS a Vám ve finále dojde jen částka na účet.
      Jinak je to super. I když mám legálně plný balík Adobe CC, velkou část jednodušších věcí řeším pouze Paint.NET