Vyšel přelomový TeamViewer 12. Rychleji přenáší obraz i soubory a má nové funkce

4

Pokud pro komunikaci a vzdálenou správu počítače používáte TeamViewer, v nové majoritní verzi číslo 12 vás čeká několik příjemných novinek (stahujte odsud). Tvůrci vyladili klientskou aplikaci pro desktopy i mobily.

Vyšel TeamViewer 12
Vyšel TeamViewer 12

Klient pro počítače má přepracovaný design a umožňuje na ovládaný počítač zasílat textové poznámky. Program si na základě stavu internetové linky a hardwaru vždy automaticky nastaví nejvhodnější typ připojení.

 

U rychlých mašin a dobrého internetu nově podporuje i přenos obrazu s frekvencí 60 snímků za sekundu. S tím už se dá na dálku i stříhat video nebo upravovat grafika. Podporovány jsou také rychlejší datové přenosy. TeamViewer 12 poskočil z 10 až na 200 MB/s. Celkově by i ovládání myší a klávesnicí mělo být pohodlnější.

Další nové vychytávky už bohužel nejsou v bezplatné verzi, ale vyžadují prémiovou edici. S ní je možné vzdáleně ovládat i všechny přední mobilní platformy (Android, iOS a Windows Phone/Mobile) a zároveň také vzdálené ovládání spustit na nich.

Pro placený TeamViewer jsou nově dostupné ještě zkratky, které mají ušetřit čas při nastavování počítače. Na jedno kliknutí bude možné otevřít ovládací panely, příkazovou řádku, přihlásit nového uživatele apod.

 

Další videa

Zdroj: TeamViewer

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

 1. „nejsou v bezplatné verzi, vyžadují prémiovou edici. S ní je možné vzdáleně ovládat i všechny přední mobilní platformy“

  Jak je tohle myšleno? Doteď bylo možné z PC ovládat android telefon, stejně tak z telefonu ovládat PC. Telefon – telefon jsem nezkoušel. Je to teď odříznuto nebo jak? V telefonu je teda potřeba ten jejich quick support.

  • Ten telefon bylo možné ovládat z té standardní aplikace? Já to po pravdě nikdy nezkoušel, maximálně jsem potřeboval z mobilu nebo tabletu ovládat počítač. V seznamu změn ale píšou toto:

   Vzdálené připojení mezi mobilními zařízeními: Vzdálené ovládání a sdílení obrazovky mezi mobilními zařízeními napříč platformami pro Android, iOS a Windows Phone.
   (Premium a vyšší)

   https://www.teamviewer.com/cs/latest-version/

   • No pokud se měl ovládat telefon, tak na PC standardní free program a na mobilu bylo třeba nainstalovat „TeamViewer QuickSupport“ pak se dal mobil (osobně jsem zkoušel jen android) ovldádat z PC a to celkem hezky, jen do toho nesměl uživatel telefonu zasáhnout, pak to jelo jen v režimu „můžu se dívat“ ale ovldádaní mi musel zase vrátit, možná to lze nějak líp nastavit, moc jsem s tím taky nedělal.

    To co je tedy zřejmě premium only je mobil <-> mobil v rámci standardní aplikace „TeamViewer for remote control“ (android), to jsem nikdy nepoužil. Leda k připojení k PC a to je free.

    EDIT:
    Nebo jinak, free for noncommercial je vlastně jaká verze? Měla by umět vše? Moje využívání je jen rodina a kamarádi občas, a možnost „štourat“ se jim i ve smartphonu je fajn. Tak mě zajímalo jestli to ve 12 pro free končí.