Vyšel prohlížeč Seznam.cz 3.0. Má čtečku PDF a řekne vám, kdo je Karel Gott

0

Český Seznam vydal třetí majoritní verzi svého desktopového prohlížeče pro Windows a OS X. Zakládá se na Chromiu 50 a nově obsahuje integrovanou čtečku PDF (stejná jako u Googlu). Ostatní novinky už s Googlem nesouvisí.

Seznam 3.0 pro Windows
Seznam 3.0 pro Windows

Seznam do prohlížeče přidal možnost vložit na stránku s Rychlými volbami („speed dial“) vlastní odkazy. Doteď tam byly jen weby Seznamu a stránky, které jste nejvíce navštěvovali.

Hlavní novinkou je vylepšený asistent – pes Krasty. Odteď upozorní na související články a k různým osobám nebo událostem zobrazí informační boxíky z Wikipedie. Sympatické je, že Krasty funguje i na webech jiných vydavatelů a jejich články se v přehledu rovněž zobrazují. Jenže výběr souvisejících článků a wikipedických informací je hloupý. Nechápe podstatu článku a reaguje náhodně.

Například v článku popisujícím setrvání Pavla Vrby na lavičce českého fotbalového nároďáku byl letmá zmínka o bývalém kouči Karlu Brücknerovi. Seznam ale Brücknera vyhodnotil jako hlavní téma, takže zobrazilo jeho medailonek plus články o něm. Něco podobného se stalo i na přiloženém screenshotu, kde navíc medailonek je úplně k ničemu. Neinformuje.

 

V další verzi prohlížeče přibude překladač celých stránek (zatím překládá jen slova). Vlastní funkce ale časem přidávat nebudete. Seznam se brání instalaci doplňků a toto omezení považuje na výhodu. „Náš prohlížeč má dvě základní vlastnosti, které jej odlišují od jiných běžně používaných prohlížečů. Je českým uživatelům srozumitelný a chrání lidi tím, že neumožňuje instalaci doplňků,“ uvádí Lukáš Kovač, senior produktový manažer prohlížeče Seznam.cz.

Zdroj: Seznam

Ohodnoťte tento článek!