Vyšel prohlížeč Vivaldi 1.5 se spoustou novinek. Umí přetahovat listy a rozsvítit žárovky

2

Bývalí tvůrci Opery vydali Vivaldi 1.5 založený na Chromiu 54, stahujte odsud. Nová verze prohlížeče konečně dostala možnost přetahovat listy mezi dvěma otevřenými okny. Oproti jiným prohlížečům je dokonce možné vybrat a přetáhnout více listů najednou. Vybírají se jednotlivě pomocí Ctrl nebo hromadně pomocí Shiftu. Bohužel alespoň v mém případě bylo přetahování nespolehlivé. Někdy fungovalo, jindy ne. Nejlépe to stále vyřešil Chrome.

Integrovaný poznámkovač umí k jednotlivým položkám automaticky přidat screenshot stránky, ten se však ukládá s JPEGu, takže se obrázky hodí spíš pro přehled než pozdější zpracování. Dále byla zlepšena čtečka stránek a nově je její ikonka zobrazena v adresním řádku. Stačí kliknout a článek z webu se zobrazí přehledně bez rušivých prvků. Vícekapitolové články bohužel neumí nezobrazit najednou.

 

Vivaldi 1.5 si už také rozumí s Chromecastem a umí do něj streamovat obsah listů. Zároveň jde o první prohlížeč s podporou chytrých LED žárovek Philips Hue. Barvu žárovky umí přizpůsobit barevnému tématu stránky. Na to jsme všichni čekali.

Nová verze pro Windows s sebou ale konečně přinese rozdílové aktualizace. Příští verze tak už nebudou stahovat celé 40MB+ balíčky, ale jen menší části. Tedy soubory, které byly od poslední verze upraveny.

Zdroj: Vivaldi

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Vivaldiho jsem zkoušel, naposledy verzi 1.3. Jako prohlížeč není špatný, stránky zobrazuje dobře a rychle, ale bohužel má hodně pomalé a zalagované rozhraní.
    Možná už je to u této verze lepší, ale u 1.3 byla odezva prostředí pomalá.

    • A doteraz nepridali možnosť premiestniť správcu sťahovania vedľa adresného riadku. Ale hlavné vec, že sa chvália tým, ako si ich prehliadač môže každý prispôsobiť podľa seba. Hej, jasné.