Vyšel Skype 5.5: ještě více kamarádí s Facebookem a slibuje lepší video

0

Propojení Skypu a Facebook je těsnější než kdy dříve. O novinkách jsme už psali v souvislosti s beta verzí Skypu 5.5. Od té doby se i Facebook naučil videohovorům, právě díky technologiím Skypu. A jak vypadá poslední finální verze desktopového klientu?

Skype 5.5 pro Windows můžete stahovat zde. Automatický update z verze 5.2 zatím zdá se nefunguje.

Propojení s Facebookem už je na vysoké úrovni. S přáteli můžete chatovat, vidíte jejich stav online/offline, sami můžete psát statusy, komentovat a lajkovat přímo z aplikace. Novinkou jsou volitelné notifikace, které vám zahlásí změny u vašich přátel.

Sedm nových a změněných smajlíků. Schválně v konverzaci napište (facepalm), (highfive), (lalala), (tumbleweed), (wfh), (fingerscrossed) nebo (waiting) včetně závorek.

Nová tlačítka hovoru, jejich sloučení a zjednodušení. Novým tlačítkem + můžete přidat člověka do konverzace, odeslat soubor nebo sdílet obrazovku místo videa z webkamery.

Stabilnější videohovory, hlavně se staršími grafickými kartami.

Opraveny byly také některé chyby:

Kategorie Popis
Call Quality Indicator Call Quality Indicator did not display warning when user muted microphone during the call out of Skype
Generic Skype crashed on start-up if user had ran Skype under compatibility mode on Windows 7
Generic When user was logged on on Skype for TV products then they were shown out to be on mobile device
Generic Taskbar notifications were not shown in case user had set taskbar to autohide
Instant Messaging New message notifications were not cleared sometimes
Outlook contacts Conference call dropped when adding a Outlook contact into conversation
Outlook contacts Skype did not remember default country code for Outlook contacts
Video Skype crashed on video calling with some SiS graphic cards
Video Skype video calls did not work after user had switched graphics card during Skype session

Jiné ale zůstaly.

Kategorie Popis Řešení
Facebook integration When switching network connections connection to Facebook might not be restored. Restart Skype or switch Skype to be offline and online again.
Facebook integration Changing your online status to invisible does not change it for your Facebook contacts None available
Generic Skype may not let the computer to go to sleep, if it is left running. Quit Skype before putting your computer to sleep.

Zdroj: Skype

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To su len interne navrhy a niektore uz su aj zamietnute. Staci si prezriet http://people.mozilla.com/~shorlander/ux-presentation/ux-presentation.html kde sa pise:
    „The UI mock-ups shown on these pages were part of a meeting, and were for discussion purposes, and to explore different design directions. Some of them are already out of date.“
    Najdolezitejsia je posledna veta.
    Ak by to aj bol buduci vzhlad Firefoxu tak ani teoreticky to nemoze byt v 8 verzii. Ta bude mat ukonceny vyvoj uz za cca 10 dni a take zmeny sa rodia mesiace.
    A este jeden detail. Firefox 8 vyjde 8.11.2011 nie v 2012! Staci si otvorit https://wiki.mozilla.org/RapidRelease/Calendar