Vyšel Vivaldi 1.11. Zatočí s animovanými GIFy a má novou ikonku

0
Vivaldi 1.11

Norští tvůrci včera vydali další aktualizaci svého prohlížeče. Vivaldi 1.11 (stahujte odsud) přináší desítky oprav, přechází na jádro Chromium 60 a má také novou zakulacenější ikonku.

Z praktických novinek potěší nastavitelná Čtečka. Pokud chcete pohodlněji číst delší texty a režim Čtečky aktivujete, nově si budete moci nastavit velikost písma, typ (patkové/bezpatkové), řádkování, šířku sloupce a zvolit můžete i invertní zobrazení s tmavým pozadím a světlým textem.

Vadí-li vám animované GIFy, ve stavovém řádku přes menu označené obrázkem můžete animace zakázat. Obrázky se budou pořád stahovat v plné velikosti, ale neuvidíte již blikající kolotoč.

V nastavení gest myší si nově můžete upravit citlivost, kdy má prohlížeč reagovat. Gesta může vyvolat pohyb o délce 5 až 100 pixelů. V minulé verzi přibyla možnost nastavit si ve Speed Dialu (Úvodní stránce) vlastní náhledové obrázky. Poměrně jednoduše jste o ně mohli přijít, stačilo nechtěně zmáčknout křížek nebo tlačítko pro obnovení. Aby se to neopakovalo, v nastavení lze tlačítka vypnout.

Ohodnoťte tento článek!