Vyšel Vivaldi 1.3. Prohlížeči můžete dá barvičky, jaké chcete

0

Duchovní nástupce Opery vydal novou verzi prohlížeče. Vivaldi 1.3 (stahujte odsud) přidává další porci nastavení, které ovlivní vzhled, ovládání i zabezpečení. Vivaldi podporuje barevné motivy, těch je v základu osm. Uživatel si ale sám může vytvářet vlastní. Vybere čtyři klíčové barvy (pozadí, popředí, zvýraznění a zdůraznění), zvolí úhel zaoblení prvků atd. Prohlížeč každého uživatele tak může vypadat jinak.

Motivy vzhledu
Motivy vzhledu

Ve verzi 1.2 přibyla možnost nakreslit vlastní gesta myší. Tvůrci údajně optimalizovali celý systém, takže provádění a rozpoznání gest je teď rychlejší. Navíc jimi lze ovládat už přes 90 různých funkcí.

Nastavení gest
Nastavení gest

Vivaldi také umožňuje zkrotit WebRTC. To je nové API, díky kterému mohou chatovací služby telefonovat audiem i videem bez použití externích pluginů. WebRTC ale standardně prozrazuje webovým stránkám nejen veřejnou IP adresu (logicky), ale také vnitřní v domácí síti, což může mít nepříjemné bezpečnostní důsledky. Vivaldi proto umožňuje vysílání IP adresy vypnout. Ověřit to pak můžete na ipleak.net.

Nová verze také opravuje několik desítek nahlášených chyb. Došlo také k aktualizaci jádra. Vivaldi 1.3 má společný základ jako Chrome 52.

 

Zdroj: Vivaldi

Ohodnoťte tento článek!