Vyšel Vivaldi 1.6. S listy umí to, co žádný jiný prohlížeč nedokáže

7

Duchovní nástupce staré Opery dnes vyšel v nové verzi. Desetinkový update přináší několik nových funkcí souvisejících s listy (taby). Vivaldi 1.6 je ke stažení zde, uživatelé předchozí verze mohou vyzkoušet novou rozdílovou aktualizaci. Ta už nebude stahovat celý 40MB+ balík, ale jen menší zhruba 9MB.

Notifikace přímo v listech
Notifikace přímo v listech

První novinkou jsou tzv. Tab Notifications. Vivaldi umí u oušek jednotlivých listů zobrazit počet oznámení. Pokud vám přijde e-mail, někdoo vás zmíní na Twitteru apod., pak u ikonky webu uvidíte bublinu s čísly 1–9, případně symbolem + (pokud je oznámení více 10 a více).

Novinka nemá souvislost s notifikacemi, které zasílají různé weby. Využívá pouze faktu, že některé služby umí počet nových událostí vložit do nadpisu (title) stránky. Kupříkladu e-mail Seznamu ukáže v nadpisu (2) Doručené. Vivaldi pochopí, že jde o dva nepřečtené e-maily.

Přejmenování seskupených listů
Přejmenování seskupených listů

Pokud seskupíte listů do jednoho balíčku, můžete ono seskupení přejmenovat. Funkci je třeba nejdříve povolit. V nastavení (Alt+P) je to v nabídce Listy | Vlastnosti listů | Seskupování listů | Povolit přejmenování seskupení listů.

Výběr všech stránek stejné domény
Výběr všech stránek stejné domény

Poslední vychytávkou je možnost vybrat najednou všechny listy, na kterých jsou stránky ze stejné domény. Kupříkladu máte otevřených 20 listů a vy byste chtěli označit všech 7 otevřených článků ze Cnews. Pak stačí podržet Ctrl a dvakrát kliknout na jeden z listů ze Cnews. Vyberou se všechny, takže je pak můžete seskupit, přehodit do jiného okna, uložit do záložek nebo pomocí zkratky Ctrl+W všechny zavřít.

 

Zdroj: Vivaldi

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

  1. Aktuálně nic nemá blíž možnostmi konfigurace k Opeře 12.16 či kolik to bylo. Řekl bych, že je to náročnější na prostředky, ale na i5 s ssd je to zlatý prohlížeč (i na low power firemním notebooku s i5 a 8GB ram). Doufám, že budou fungovat hooooodně dlouho.

      • U aktualizace. Žeby na to mělo vliv to, že to nebylo z předposlední verze (to nevím jaká byla), ale z verze 1.4.589.38? Možné to asi bude, protože čistá instalace mi ukazuje 38.8MB.
        Hm a teď dělám update na Linux Mintu z verze 1.5 a je to 37.5MB, takže fakt dost pochybuju že by to dělalo jen 9MB někde. Dneska aktualizace kdejaké blbosti, to je trt na stovky MB, mobil, Windows 10, tam je to úplně zabité … 9MB je fakt podezřele málo.

  2. Vivaldi 1.6 po stažení nelze spustit. Blokuje ho Avast Premier, který po každém pokusu o spuštění oznámí na vyskakujícím oně, že software může být nebezpečné, že byl odeslán do laboratoře k prozkoumání. Přitom při kontrole na viry nebylo v instalačním programu nic nalezeno, ani malware nebylo nalezeno. Už to trvá celý den. Po zavření vyskakovacího okna Avastu se otevře oznámení, že Windows nemá přístup k cestě k tomuto programu a že asi nemám správné oprávnění. Zkoušel jsem to spustit jako admin, také to nejde. Co s tím ?

  3. Bojím se, že to budou mít velmi těžké, vybojovat nějaka procenta podílu na trhu. Mnohem těžší, než tradiční Opera. Možná se k nim přesunou časem profesionálové a lidé, kteří rádi zkouší něco nového, či snad takoví, kteří podobné „fičury“ využijí. Ale přiznejme si podstatné. To Vivaldi(ho) neuživí. Podstatné jsou „masy“ uživatelů. A většina masy se nehodlá učit to, jak mít efektivně otevřeno více jak 20 panelů. K čemu vlastně taky ?? Podstatný je design a prosté uživatelské prostředí. Abych to shrnul, tak nejdůležitější je pořádně viditelná šipka „ZPĚT“…