Vyšel Vivaldi 1.9. Nabízí „nejzelenější“ vyhledávač a další drobnosti

6
Historie ve Vivaldi 1.8

Prohlížeč pro nejnáročnější, jak se Vivaldi tituluje, vyšel v nové verzi 1.9 (stahujte odsud). Snad poprvé jde o slabší vydání, které nemá žádné velké novinky. Tou hlavní je implementace vyhledávače Ecosia.

Ecosia je postavená na Bingu, ale výsledky vylepšuje vlastní algoritmem. Vyhledávač je zajímavý tím, že 80 % svých výdělků z reklamy investuje do výsadby stromů po celém světě. Od roku 2009 jich zaplatila 7,5 milionu. Do roku 2020 by jich organizace chtěla až miliardu. Ecosia bohužel nefunguje v češtině, takže ji stejně používat nebudete.

Vivaldi 1.9 umí přeskupit rozšíření
Vivaldi 1.9 umí přeskupit rozšíření

Vivaldi 1.9 již konečně umí přeskupovat ikonky rozšíření. V nastavení si můžete zvolit, do které složky se budou ukládat screenshoty. Přibylo řazení poznámek podle názvu, adresy nebo data přidání. A pak už jen opravy desítek chyb a nedodělků. Vivaldi 1.8 běží na základu Chromia 58.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. „A pak už jen opravy desítek chyb a nedodělků.“ Neřekl bych, že „jen“ opravy, Vivaldi měl spoustu chyb, teď jich naštěstí docela dost opravili, přesto pořád nějaké má. Nemá smysl pořád jen přidávat a kašlat na chyby. Já jsem moc rád, že spíš opravovali.