Vyšla aplikace iSněmovna pro Android. Umožňuje sledovat poslance na smartphonu

5
Poslanecká sněmovna autor Pavel Žáček
Poslanecká sněmovna ČR – bez komentáře
-
Zdroj: se svolením Pavla Žáčka

Letos v květnu jsme psali o mobilní aplikaci iSněmovna pro iOS, kterou se chlubila přímo poslanecká sněmovna. Za jejím vývojem stojí vývojářské studio Ackee, které dnes vydalo i verze pro Android a tvOS (Apple TV). Cílem je podpořit digitalizaci státu a přinést možnost sledovat jednání i prostřednictvím smartphonů.

Aplikace obsahuje tři záložky: aktuální streamy, videoarchiv od prosince 2020 a nastavení, ve kterém lze zapnout notifikace. Funguje tedy stejně jako na iOS. Aplikace využívá existující streamy dostupné na webu poslanecké sněmovny a umí přepínat mezi třemi datovými toky (úrovněmi kvality).

iSněmovna vznikla z iniciativy vývojáře v rámci interního hackatonu, nejde tedy o oficiální aplikaci poslanecké sněmovny, ta ale aplikaci podporuje a propraguje. „Rozvoj otevřených dat je v souladu s naším záměrem otevřeně informovat veřejnost o práci zákonodárců. Jsme proto rádi, že tato online dostupná data vývojáři z Ackee využili pro vytvoření aplikace iSněmovna, která je dobrým příkladem jejich využití pro podobné smysluplné projekty,“ dodává ředitel tiskového odboru Poslanecké sněmovny Roman Žamboch.

Stream ze sněmovny
Stream ze sněmovny

Ackee vytvořilo i podobnou aplikaci pro německý Bundestag. Aplikaci iSněmovna si můžete stáhnout zde Google Play, iOS.

zdroj: Ackee

Vyšla aplikace iSněmovna pro Android. Umožňuje sledovat poslance na smartphonu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

5 KOMENTÁŘE