Vyšla další verze Windows 10 pro mobily. Podporuje i Lumii 930. Co je nového?

0

Insideři mohou od včerejška přes rychlý aktualizační kanál stahovat nové sestavení Windows 10. Build s číslem 10080 už podporuje i Lumii 930/Icon, nové Lumie 640 a 640 XL a také první neLumii – telefon HTC One M8 s Windows.

Co je dále nového? Přibyl Windows Store Beta. Obchod napsaný jako univerzální aplikace pro všechny edice Windows 10 má zatím jen nový vzhled. Platit v něm lze kartou nebo přes PayPal, fakturace od operátora zatím nefunguje.

V systém je dostupný balíček Office Preview, konkrétně nové verze Wordu, Excelu, PowerPointu a OneNotu. Novinky jsou stejné jako u nedávno vydané kanceláře pro desktopy a tablety.

Aplikace Music Preview umí přehrávat hudbu uloženou ve OneDrivu, jinak se pár novinek týká obchodu Xbox Music, který u nás ale nefunguje. Totéž platí pro Video Preview, jehož hlavní vychytávky se týkají oficiálně koupených filmů. Přehrávač si už ale poradí s MKV a má nový systém třídění obsahu.

Novinkou je aplikace Xbox, přes kterou je možné sledovat achievementy, psát zprávy přátelům, sledovat herní videa a spojit se s Xboxem One. Přepracován byl Fotoaparát, který dostal pár dalších funkcí, ale Lumia Camera je pořád lepším softwarem.

 

Windows 10 build 10080 je pořád velmi nestabilní verzí, což ukazuje i video od kolegů z Neowinu. Samotný Microsoft zmiňuje přes deset známých chyb. S vypnutými daty nebudou přicházet MMS, zlobí spuštění některých aplikací, hrozí zdvojení dlaždic, dlouhý start aplikací apod. Často pomůže jejich reinstalace. Aplikace instalované přes Windows Store Beta zase není možné aktualizovat automaticky, pouze ručně.

Ohodnoťte tento článek!