Vyšla kumulativní aktualizace KB3201845. Přináší ale samé problémy

8

Microsoft během pátku v našich večerních hodinách uvolnil další kumulativní aktualizaci pro Windows 10 v1607. Nese tradičně nepřívětivé označení KB3201845 a je zvláštní, že se o ní Microsoft dodnes nezmiňuje ve svém oficiálním přehledu aktualizací pro Windows 10. Tam zatím uvidíte předchozí aktualizaci, jež byla uvolněna 9. listopadu.

Je k dispozici nová aktualizace

Buď jak buď, aktualizace KB3201845 existuje, svůj záznam v databázi Microsoftu má a Desítky povyšuje na verzi 14393.479. Jako nejdůležitější novinky Redmondští uvádí:

 • Byla zlepšena spolehlivost vystoupení ze správy mobilních zařízení, DCOM, rozhraní pro periférie a PowerShellu.
 • Máte-li nainstalován editor pro zadávání čínských znaků a používáte Windows Hello, nebude již docházet k významnému vyčerpávání akumulátoru.
 • Přetažení OLE vám již nebude bránit ve stažení knihovny dokumentů ze SharePointu.
 • Pevná média naformátovaná, aby vystupovala jako Super Floppy, nebyla ve Windows 10 v1607 rozpoznána, případně nebyla dostupná skrze Průzkumníka souborů.
 • Chyba způsobovala, že klient System Center Configuration Manageru selhával při instalaci.
 • Po upgradu mohly být ztraceny informace o stavu volitelných komponent, včetně virtuálních strojů pro technologii Hyper-V.
 • Průzkumník nezobrazoval správné informace o skutečně uloženém obsahu na disketě.
 • Některé příkazy – např. DIR a NET USE – se zasekávaly, když jste k zařízení připojili sdílenou jednotku CD/DVD bez vloženého média.
 • Někdy nebylo možné použít adresáře pro vyrovnávací paměť, které by byly větší než 64 KB.
 • Průzkumník někdy nepožádal o zadání přihlašovacích údajů, pakliže se ke svému uživatelskému účtu přihlašujete skrze účet Microsoft.
 • Byly vyřešeny další problémy s kompatibilitu aplikací a Internet Explorerem.

Velmi zvláštní je načasování vydání aktualizace. Již zítra bude totiž záplatovací úterý, tak proč se pár dní před ním obtěžovat s jinou aktualizací? Na mobilu navíc uvedená novinka dostupná není, co jsem měl možnost si ověřit. Co tím chce Microsoft říct? Pro řadu lidí to znamená, že se jejich počítač bude kvůli instalaci aktualizací restartovat dvakrát v krátkém intervalu.

Windows 10 build 14393.479

A co hůř, Microsoft vyšetřuje problém. Aktualizace KB3201845 totiž podle krátké informace může způsobovat potíže s připojením k internetu. Microsoft prozatím jen doporučuje restartovat počítač, případně použít průvodce pro řešení potíží. Tato rada se objevila také na stránce s přehledem aktualizací pro Desítky. Je možné, že již v pátek uvolněná aktualizace byla stažena z oběhu, a proto se v seznamu neobjevuje.

Informací máme zatím málo, můžeme pouze vařit z vody. Objevují se různé teorie, někteří naznačují, že problém není přímo spojen s polední aktualizací. Aby toho nebylo málo, někteří dále hlásí, že se jim aktualizace nechce nainstalovat. Na jednom zařízení jsem si všiml, že stažení trvá nepřiměřeně dlouho, ale když jsem počítač nechal, nakonec byla aktualizace stažena a nainstalována. Kdybyste chtěli, můžete využít tyto přímé odkazy ke stažení (32bitová a 64bitová verze), ale osobně nevidím důvod, proč instalaci lámat přes koleno. Uvidíme, co přinese zítřek.

Microsoft zobrazuje upozornění na potíže se sítí
Microsoft zobrazuje upozornění na potíže se sítí

Potíží s uvedenou páteční aktualizací je totiž potenciálně ještě víc, ale o jejich rozšířenosti se můžeme dohadovat, stejně jako o příčinách či příčině. Někteří uvádí, že se jejich počítač dostal do nekonečné smyčky restartů a modrých obrazovek smrti. Jiní uvádí, že jim přestaly fungovat programy nebo nemohou ani vyvolat nabídku Start. Další odkazují k síťovým problémům, které dokonce postihují Bluetooth.

Zdroj: Microsoft 1 | 2 via gHacks Tech News | Windows Report

Vyšla kumulativní aktualizace KB3201845. Přináší ale samé problémy

Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘE

 1. také jsem na pár PC zaznamenal tento problém. Na prvním jsem strávil půlhodiny zjišťování proč mi to nechce načíst IP adresu i když se zdá být vše v pořádku. Pak mě napadlo všespásné „a co to zkusit restartovat?“. Pomohlo to. Hloupé je, že kdo tohle má furt říkat uživatelům? Restartuje si PC a poběží to. Si pak myslí, že nic nedělám a vše se vyřeší restartem 🙁 Nevděčná práce tohleto

 2. Bohužel AU to všechno rozdrbal. Předtím upgradem už byly desítky v hodně použitelném stavu, valná většina věci běhala jak měla a hlavně nebyly kritické problémy, to se s AU vrátilo a pořád se to dokolečka řeší. A proto jsem obnovil ze zálohy W 8.1.

  • Zdravím, můžu se Vás zeptat, jakým způsobem jste přepsal registry na L820? 90% návodů na internetu je pomocí InteropTools, které mi ovšem z nějakého důvodu už nefungují (dříve ano). Tak jestli náhodou nemáte jiný způsob 🙂

 3. Zrovna v piatok som preinštalovával win na mojom starom (9 ročnom!) ntbk. Túto aktualizáciu si samozrejme stiahlo a nainštalovalo, no ntbk ide ako nikdy predtým. Zatiaľ som žiaden problém nepostrehol. Práve naopak, odvtedy mi ani raz nevypadla siet (Čo bol predtým problém).