Vyšla nová stará Opera 12.17. Seznam změn tají a na jádře Blink je stále nepoužitelná

0

Norská Opera se soustředí na nové jádro Blink a svůj zcela překopaný prohlížeč. Ten je sice již ve verzi 22 Developer, ale pořád postrádá řadu důležitých a užitečných funkcí, na které byli uživatelé zvyklí z původní Opery. Mnoho z nich proto zůstává na již dlouho neaktualizované verzi 12.16.

Stará Opera se už pomalu nedá používat, kompatibilita každým měsícem klesá a nové Opeře zase scházejí pokročilé funkce. Stále chybí synchronizace záložek, verze pro Linux nebo panel pro poznámky.

 

Včera se v tichosti objevila aktualizace starého jádra na verzi 12.17 alespoň pro Windows, čímž Opera dává najevo, že o problémech ví. Proč se ale tolik soustředí na další projekty typu Opera Max nebo prohlížeče pro televize, když jí desktop takto skomírá je záhadou.

Každopádně, nová verze je tu a snad na ní půjde zase chvíli vydržet, než se v Norsku vzpamatují. Stahovat můžete zde. Oficiální seznam změn neexistuje a podle poznatků fanoušků zůstala stejně řada problémů neopravena. Pravděpodobně jde pouze o bezpečnostní update.

 

 

Ohodnoťte tento článek!