Vyšla srpnová aktualizace pro Windows 8.1. Co přináší a kde ji stáhnout?

0

Před týdnem Microsoft prozradil, že velký Update 2 pro Windows 8.1 nepřijde. Firma místo toho bude systém vylepšovat průběžně pomocí měsíčních aktualizací, které kromě oprav přinesou i pár nových funkcí. To abychom se nenudili, než přijdou o kus lepší Windows 9.

 

Srpnová aktualizace vyšla před pár hodinami. Pokud ji ještě nevidíte skrz Windows Update, můžete si instalační balíček s označením KB2975719 stáhnout ručně. Má něco přes 100 MB, dostupný je pro x86 verzi Windows 8.1, x64 verzi Windows 8.1, x64 verzi Windows Server 2012 R2 a počítače s Windows RT 8.1.

Dále mějte na paměti, že instalace aktualizace je momentálně volitelná, musíte ji tedy ve Windows Update ručně označit a nainstalovat.Aktualizace opravuje několik chyb a přináší sedm drobných novinek.

  • Windows Update nově ukazuje detailnější informace o tom, jak je systém aktuální a které balíčky byly naposledy nainstalovány.
  • Systém nově podporuje značky pro ruský rubl.
  • Internet Explorer upozorňuje uživatele, pokud se na stránce nachází staré a potenciálně nebezpečné doplňky ActiveX.
  • Při nahrávání videa mohou vývojáři do kontejneru MP4 vložit nová meta značky: datum pořízení a GPS pozici.
  • V přihlašovacím dialogu pro Microsoft SharePoint Online přibyla předvolba pro trvalé přihlášení, aby uživatelé nemuseli pokaždé vyplňovat jméno a heslo.
  • Přibyla nová API pro Wi-Fi, pomocí nichž bude možné na počítači přijímat video streamy Miracast. Ty umí odesílat například WP8 nebo Android 4.2+.
  • V nastavení myši a touchpadu přibyly tři nové režimy: vypnutí touchpadu po připojení myši, povolení pravého kliku na touchpadu a dvojité klepnutí a táhnutí na touchpadu.

Microsoft vydal srpnový update pro Windows 8.1

Ohodnoťte tento článek!